אאא

טעות לעולם חוזרת: זו לא הפעם הראשונה שבה עורכי וכתבי עיתונים טועים בתארים של אישי ציבור, הבוקר (שני) טעות מביכה נוספת, הפעם בכתבה שפורסמה בעיתון "ישראל היום" תחת הכותרת "0% מע"מ לדירות: המרוויחים והמפסידים".

בסיום הכתבה הובאו תגובותיהם של חברי-הכנסת מכלל סיעות האופוזיציה שתקפו בחריפות את החלטת שר האוצר להפלות את החרדים מהתוכנית שאמורה לנסות ולפתור את משבר הדיור.

בתגובותיהם של חברי-הכנסת החרדים הובאו תחילה תגובותיהם של חברי הכנסת משה גפני ומאיר פרוש נגד התוכנית ולאחר מכן הובאה תגובתו של חבר-הכנסת יעקב אשר, מסיעת "יהדות התורה", אולם את עינינו צדה העובדה כי בכתבה בחר העורך להכתיר את אשר כחבר-כנסת מסיעת ש"ס.

"ח"כ יעקב אשר (ש"ס) אמר ש'הקריטריון שפירסם משרד האוצר לא היה מבייש שום ממשלה אנטישמית. החרדים יקנו דירות עד 600 אלף שקלים אולי במאדים'", לשון הכתבה בעיתון.

זו לא הפעם הראשונה שבה מכתירים את יעקב אשר לח"כ מש"ס, לפני שלושה חודשים התפוצצה "פרשת ההקלטות" שהסעירה את הרחוב הליטאי, סימה קדמון המשמשת כפרשנית פוליטית בכירה בעיתון "ידיעות אחרונות" פרסמה כתבה ובה ציטוטים לכאורה מתוך ההקלטות.

בתוך כל הציטוטים הרציניים ורווי המשמעות, צדה את עיני מדור ברנז'ה טעות קטנה של הפרשנית הפוליטית. קדמון ציטטה מדבריו של ראש ישיבת "אור ישראל" לפיהם חבר-הכנסת יעקב אשר מסיעת ש"ס (כך לפי הכתבה) אמר שח"כ איילת שקד, יו"ר הוועדה לשוויון בנטל נמצאה ככזו שיש לה אוזן קשבת.

"הגר"י רוזן: "יעקב אשר (ח"כ מטעם ש"ס) כל הזמן אומר שהיא הכי טובה שם מכולם", נכתב.

סימה קדמון הגיבה ל"כיכר השבת": "אכן טעות מביכה, כמעט פרוידיאנית".

הבוקר פנינו ללשכתו של חבר-הכנסת, יעקב אשר, לבדוק האם יש סיכוי קלוש שהטעויות יבשילו לכדי מציאות בעתיד, אך שם בחרו שלא להגיב.

הטעות ב"ישראל היום" (צילומסך)
הטעות ב"ישראל היום" (צילומסך)