אאא

שעות הלילה (חמישי) הפכו שוב לסיוט עבור תושבים רבים בירושלים המתגוררים בקו התפר - סמוך לשכונות הערביות בעיר, זאת לאחר שכמה ערבים יידו אבנים וירו זיקוקים לעברם ולעבר ביתם.

במצלמות האבטחה נראים שני ערבים רעולי פנים מיידים אבנים לעברו ביתו של חבר מועצה בירושלים.

אריה קינג, חבר מועצת עיריית ירושלים, סיפר ל"כיכר השבת" על שאירע: "בשעה 01:15 בלילה שני רעולי פנים ערבים יידו אבנים, ובשעה 01:40 הם חזרו מכיוון אחר והפעם הם ירו זיקוקים לתוך הבתים".

חבר המועצה מספר כי תושבים רבים טענו כי גם הם ספגו הלילה מיידוי אבנים וירי זיקוקים: "זה קורה בתקופה האחרונה לעתים קרובות. זה קרה גם בשכונת נווה יעקב אתמול בלילה. תושבים שנסעו בכביש הראשי דיווחו כי ערבים יידו לעברם אבנים, כך גם היה בשכונת ארמון הנציב כאשר התושבים דיווחו שערבים תושבי שכונת ג'בל מוכאבר יידו לעברם אבנים וירו זיקוקים".

"הגיע הזמן שהתושבים יתארגנו סביב משמר אזרחי וכיתות כוננות", אומר קינג. "אין מה לעשות, למשטרה אין את כל הכוחות בעולם לעשות את הנדרש אז אנחנו נצטרך להגן על הבית שלנו ולשים מצלמות עד שהמשטרה תחזור לבצע את מה שמצופה ממנה".

חבר המועצה אומר כי בפעם הבאה כשאלו יידו אבנים באור יום - הוא ינהל אחריהם מרדף עד לתפיסתם: "אני מחכה שהפחדנים האלה יבואו באור יום ונטפל בהם. אם המשטרה לא יכולה לטפל אז אנחנו נטפל. אנחנו נצא החוצה ונרדוף אחריהם. אם המשטרה לא תופסת אותם אנחנו נתפוס אותם ונסגיר אותם למשטרה".