אאא

רק לפני חודש הוא היה בעין הסערה וקיבל איומים מפורשים על החרמה כללית בציבור החרדי. השבוע, הוא כבר מופיע מול נשיא מועצת החכמים, הגר"ע יוסף שליט"א, בסוכתו הפרטית בירושלים.

לפני חודש, העניק הזמר החסידי יעקב שוואקי ראיון פתוח לעיתון 'בשבע', שם דיבר נגד העסקנים החרדיים שכופים את דעותיהם על הרבנים.

"כעת הוא הלך רשמית למחוזות אחרים", אמר בזעם יו"ר משמרת הקודש והחינוך, הרב מרדכי בלוי, בראיון ל'כיכר השבת'. "השלב הראשון היה כשהוא הלך נגד הגדולים וערך הופעות בקיסריה ובמחוזות לא ראויים, כמו באצטדיון 'טדי' בירושלים, שכל גדולי ישראל התחננו בפני לבטל והוא לא נכנע. זה התחיל בהופעות נפרדות למרות האיסור של גדולי ישראל, וכעת המחיצות נפלו. כולם רואים איך הוא הידרדר לעריכת הופעות מעורבות"

בלוי לא מצא אף נקודת זכות לסנגר עליו: "לשוואקי אין את התירוץ של פריד, שבשם הרבי הוא משמח את עם ישראל. בכלל, אין לו שום היתר ושום רב, הוא כאילו אברך וכאילו יש לו רב, אבל מי שמוביל אותו באף הוא המפיק שלו  יוחי בריסקמן".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בשיחות פרטיות אמר בלוי כי ידאג להחרים את שוואקי ואף יוצאים מכתבים נגדו מגדולי תורה וגם מהגר"ע יוסף.

בתמונה שהגיע לידי 'כיכר השבת' נראה שוואקי מופיע בסוכתו של הגר"ע יוסף. בסוכה נכחו מספר גבירים נוספים שנהנו משירתו של שוואקי.

בשבוע האחרון הופיע שוואקי בירושלים וצפוי הערב להופיע ברעננה. בהופעה בירושלים השתתפו אלפי חרדים.