אאא

לרגל אלבומו החדש "עד בלי די", התראיין הזמר החסידי יעקב שוואקי, למדור יהדות באתר Ynet, וסיפר על האלבום החדש ו-13 שיריו.

"להוציא אלבום זו עבודה לא קלה בכלל, אבל עכשיו כשזה כבר מודפס אני יכול לומר שמבחינתי כל שיר באלבום הוא בדיוק מה שרציתי", אומר שוואקי בראיון בו הוא מתייחס גם להשוואה מול ענקי הזמר החסידי, אברהם פריד ומרדכי בן דוד: "אני לא חושב באיזו רמה אני נמצא ואיפה אחרים, אני רק מנסה לעשות הכי טוב שיכול להיות, ולהעניק את החידושים והסגנון שלי".

ההתבטאות המעניינת נרשמה בגזרת אחיו, יוסף חיים שוואקי, שהוציא גם הוא תקליט חדש לאחרונה עם קול הדומה מאד לאחיו הגדול. שוואקי נשאל והתבקש להביע את דעתו על האלבום של אחיו וכך אמר:

"איחלתי לו הצלחה רבה, ואמרתי לו את מה שאני אומר לכל אמן: זמר צריך להביא את החידוש שלו במוזיקה, את הייחודיות שלו. בז´אנר שלנו יוצאים כל הזמן אלבומים חדשים, אבל לא כולם יוצרים רושם ולא כולם מצליחים מבחינה כלכלית. יש דברים שיוצאים ולא ברור מה חשב לעצמו מי שעומד מאחוריהם. אם לא מחדשים משהו, למה להוציא?".

העקיצה של שוואקי כלפי אחיו מגיעה על רקע סכסוך ביניהם, שכלל דיון משפטי, במסגרתו אילץ יוכי בריסקמן, יד ימינו ומפיקו של יעקב שוואקי למנוע מאחיו הצעיר להשתמש במותג "שוואקי" (שכן זה אינו שם המשפחה המקורי שלהם), על גבי התקליט שמוציא האח הצעיר. לאור כך, על האלבום החדש של אחיו נכתב רק שמו הפרטי, יוסף חיים.