אאא

השר לשעבר משה כחלון טוען כי משבר הדיור לא נפתר, כי אין רצון לפתור אותו. בוועידה כלכלית שנערכה בתל אביב, אמר השר לשעבר כי "משבר הדיור והמצוקה של השכבות החלשות הוא המכונה הכי משומנת שהמדינה יכולה הייתה לבנות כדי להעביר כסף מהשכבות החלשות למעמד הביניים. יש הרבה תוכניות - אבל אף אחד לא רוצה ליישם אותן".

כחלון האשים את הממשלה בכך שהשוויון בנטל מבחינתה, מצטמצם לסוגיית גיוס החרדים ואין התעסקות רצינית במשבר הדיור. "שוויון בנטל זה לא רק גיוס חרדים. שוויון בנטל זה לאפשר בנייה של דירות שלושה חדרים לזוגות צעירים לא רק בדימונה - אלא גם בגוש הגדול (בצפון תל-אביב - א.ל) וברעננה, כדי שאותן אוכלוסיות יוכלו ליהנות מרמת התרבות והשירותים והחינוך שהאזורים הללו מציעים. למה שברעננה יהיו רק צמודי קרקע? זה קרקע של ראש העיר או של המדינה? זה שוויון בנטל - שהחזק יעזור לחלש".

מדיניות הקצאת הקרקעות גם היא לא מוצאת חן בעיניו של מחולל המהפך בשוק התקשורת. כחלון טוען כי "רשויות מקומיות לא צריכות להעניק היתרים. למה? כי אם קבלן בא עכשיו לראש עיר ומבקש לבנות דירות שלושה חדרים, ראש העיר יגיד לו 'עזוב אותך! בוא תבנה בנק'. ולמה? כי זוג צעיר משלם מעט ארנונה והוא צריך חינוך, תשתיות ומתנ"סים שעולים לעיר הרבה כסף. אז ראשי ערים לא רוצים לבנות שלושה חדרים וזה שזה האינטרס של מדינת ישראל לא מעניין אף אחד".