אאא

כמה כח צריך להפעיל מול בחור-ישיבה בן 14? זה השאלה ששואל כל אדם הצופה בתמונות הקשות ששודרו הערב, בהם נראים שוטרים מבית-שמש מכים באכזריות בחור שנחשד בהצתת שדה.

השוטרים גררו אותו אל עבר הניידת, כשראשו מתחת לרכב. הם בעטו בו כדי שיקום. עוברי-אורח שחלפו במקום תיעדו את האירוע האלים של הכאת הבחור.

בתמונות ששודרו הערב בערוץ 2, ניתן לראות צעקות של עוברי-אורח מזועזעים. "אתם לא נורמלים, משוגעים, חיות", הם צעקו על השוטרים.

אבל אלה המשיכו להפעיל כוח. "אתה בא איתי על אפך ועל חמתך", תועד אחד השוטרים אומר לנער, כשהוא גורר אותו על הרצפה באלימות. "אתה מבין אותי?!", צעק.

האירוע התרחש כשהשוטרים הגיעו לחקור שריפה שפרצה, כאמור, בשדה באזור. הנער וחברו חזרו בדיוק מרחצה במעיין סמוך. בסרטון גם מתועד חברו של הנער, כשהוא מנסה להסביר לשוטרים את שאירע: "יש שם באר, הלכנו וכשחזרנו הייתה שריפה".

הנער ומשפחתו צופים שוב ושוב בתמונות הקשות, ומסרבים להאמין שזה מה שקרה. "הם הפילו אותי לרצפה", סיפר הנער בקול רועד לחדשות 2. "הביאו לי מכות". אחרי לילות ללא שינה, מנסה המשפחה לעזור לבן להתגבר על הטראומה.

האב חנן מספר, "אני לא מתכוון לעבור על כך לסדר היום. האם ממשיכה, "אני מודאגת - היום זה הבן שלי, מחר זה יכול להיות הבן שלך או של כל אחד". התמונות הקשות שהגיעו לידינו יועברו עוד הערב למחלקה לחקירות שוטרים.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לידיעה: "הקטין נעצר תוך שימוש בכוח סביר, לאחר שסירב להתלוות לשוטרים".

בחור נוסף נחקר במקום על-ידי אחד השוטרים

אחד התושבים מחזק את בחור-הישיבה שנלקח לתחנת המשטרה

"הפילו אותי לרצפה". בחור-הישיבה שהוכה באכזריות