(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
אאא

לקוח שומר תורה ומצוות שרוצה לנפוש במלון, צריך לשלם תוספת תשלום - כך נחשף הערב (רביעי) במהדורה המרכזית של רדיו קול-חי. אם בדעתכם לקחת את ילדכם לחופשת בין-הזמנים ובפרט אם זה קורה בשישי-שבת, כדאי שתדעו את העובדה המקוממת הזאת.

אם עד לפני מספר שנים, היה ברור שאדם שמתארח במלון מגיע לסוף-השבוע והולך במוצאי-השבת, כעת כל בתי-המלון דורשים תוספת מחיר - לאדם הרוצה להישאר עד צאת-השבת. מדובר בתוספת של אלפי שקלים למשפחה - רק על אותם שעות.

תחקירני רדיו קול-חי דיברו עם מספר מוקדניות במלונות באילת, ירושלים ותל-אביב. התשובות של כולם היו דומות: רוצה להישאר עד מוצאי-שבת? תביא תוספת תשלום. באחד המלונות, ענתה המוקדנית, שאפילו תוספת תשלום לא תעזור - אלא רק אם הנופש ישאר יום נוסף.

"בדרך כלל העזיבה בשעה 2 בצהריים של יום שבת", ענתה אחת המוקדניות. "אם מתאפשר מבחינת המלון - ואין הרבה הגעות בשבת, אז נותנים ללא תשלום", הוסיפה.

שמואל צוריאל, מנכ"ל 'התאחדות המלונות בישראל', צידד במוקדניות. "הדברים צריכים להיאמר בצורה הנכונה. האירוח בבית-מלון, הוא חוזה לכל דבר. שעת כניסה למלון היא 2 בצהריים, שעת עזיבה היא ב-12 בצהריים. זו אמנה בינלאומית. ברגע שמסגרת הזמן הזאת חורגים ממנה, 1. יכול לקרות כשהחדר נשאר פנוי. 2. במקרה אחר, שבו האירוע נקבע למסגרת זמן ארוכה יותר, או בתשלום או בהסכמה. אין מצב שהחוזה הוא אינסופי".