אאא

הרפורמים לא עוצרים לרגע – והפעם: אליסה סטנטון המגדירה את עצמה בתור "הפנים החדשות של היהדות", הוסמכה בשבת לרבה השחורה הראשונה בתולדות ארה"ב.

סטנטון התייצבה בשבת אחר הצהריים יחד עם חבריה לכיתה בבית הכנסת פאלם סטריט בסינסינטי לטקס קבלת ההסמכה לתפקידה החדש, סטנטון סיימה את הלימודים בהיברו יוניון קולג´ – המוסד החינוכי היהודי הוותיק ביותר בארה"ב.

סטנטון, נולדה בקליבלנד, והחל מאוגוסט היא צפויה להתחיל ולשמש כרבה של קהילת ´בית שלום´ בגריניץ´ שבקרוליינה הצפונית - כשרוב חברי הקהילה הם לבנים. "אני גאה להיות הביטוי הוויזואלי של ´הפנים החדשות´ של היהדות", אמרה סטנטון. "המטרות שלי כרבה הן לשבור את החומות, לבנות גשרים ולספק תקווה".

"היו פעמים רבות שהרגשתי כאילו שאני לא יכולה להמשיך את המסע כי הוא קשה מדי, אבל המשכתי להאמין", סיפרה סטנטון לאחר טקס ההסמכה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

סטנטון, 45, נולדה בקליבלנד, וגדלה במשפחה נוצרית שהתגוררה בשכונה יהודית. לפני כ-20 שנה בעת שלמדה באוניברסיטת קולורדו היא התגיירה. את דרכה בתוכנית לרבנות החלה סטנטון לפני 7 שנים, אחרי קריירה כפסיכותרפיסטית לטיפול בטראומה ובאבל.

"מאחר שאני יהודיה מאומצת, אני לא באה משושלת של רבנים. יש לי משפחה יהודית מאמצת והיא מתעלה מעל קשר דם ושושלת יוחסין. זו משפחה של הלב", אמרה.

"זו התחלה חדשה עבורנו", סיפר ´הרב´ קנת ארליך, דיקן הקמפוס בסינסינטי, על ´הרבה´ החדשה. "זו הוכחה לכך שביהדות הרפורמית יש ערכים של פתיחות לכל הקהילה".

אכן, יום שחור משחור.