אאא

בדרכו לישיבת הממשלה השבועית היום (ראשון) תקף השר יובל שטייניץ (הליכוד ביתנו) את שרת המשפטים ציפי לבני בעקבות פגישתה עם יו"ר הרשות אבו מאזן: "אנחנו נראים לא טוב מבחינת התנהלות מול הרשות הפלסטינית, שפתחה נגדנו במערכה עוינת. גם מבחינת המשילות, אני לא מכיר במדינה ששר נפגש על דעתו בתקופה של מתיחות ומשבר, זה לא נכון מבחינת מדינת ישראל".

"החלטות ונורמות מחייבות את כולנו - מדובר בפגישה עם ראש רשות בתקופת עימות עם מדינת ישראל, ופגישה של שר בכיר על דעתו בתקופה של משבר הוא לא תקין מבחינת משילות" הוסיף השר שטייניץ.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא אהב את פגישת לבני ואבו מאזן תקף את הרשות הפלסטינית ואמר: "בשבוע שעבר פרסמה הליגה נגד ההשמצה דו"ח עולמי בו נעשתה השוואה של רמות האנטישמיות בקרב בוגרים במקומות שונים בעולם. התברר שהמקום עם רמת האנטישמיות הגבוהה ביותר הוא ברשות הפלסטינית - 93% מהבוגרים שם מחזיקים בדעות אנטישמיות. 

"זאת התוצאה של פעולת הסתה בלתי פוסקת של הרשות הפלסטינית, שמעוותת את דמותה של מדינת ישראל ואת דמותו של העם היהודי, כפי שאנחנו הכרנו במקומות אחרים בעברנו. הדבר הזה בא לידי ביטוי בעובדה שהם מקיימים תהלוכות אבל במה שהם קוראים - הנכבה.

"הם מגדירים את קיומה והקמתה של מדינת ישראל כאסון שיש לתקנו, וזה גם בא לידי ביטוי בפעילות המוגברת שהפלסטינים מאפשרים היום ביהודה ושומרון לכוחות החמאס, שקוראים באופן ישיר וגלוי להשמדתנו. מי שרואה את הקמתה של מדינת ישראל ובהמשך קיומה כאסון, לא רוצה בשלום".