אאא

יצרנית המזון שטראוס מדווחת היום על תוצאותיה לרבעון השני, הרווח הנקי של החברה ירד בכ-42% והסתכם ב-43 מיליון שקל ברבעון השני של שנת 2011 לעומת רווח נקי של 75 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. שטראוס נמצאת בשליטת עופרה ושטראוס ומנכ"ל החברה הוא גדי לסין.

הרווח המיוחס לבעלי המניות ירד ב-50.4% ל-26 מיליון שקל ברבעון השני לעומת 52 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. נציין שקונצנזוס האנליסטים של "גלובס" ופסגות עמד על רווח של 0.5 שקל למניה, קונצנזוס האנליסטים לגבי הכנסות החברה עמד על 1.7 מיליארד שקל למניה. (לצפייה בעמוד קונצנזוס האנליסטים לחצו כאן).

מכירותיה של שטראוס עלו בכ-16% לרמה של 1.8 מיליארד שקל ברבעון השני לעומת 1.5 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד.

במחצית הראשונה של השנה סך הרווח לתקופה ירד ב-36.5% והסתכם ב-117 מיליון שקל במחצית הראשונה של השנה לעומת רווח של 184 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח המיוחס לבעלי המניות של החברה ירד ב-40.6% במחצית הראשונה של השנה ל-81 מיליון שקל לעומת 136 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

המכירות עלו לגובה של 3.6 מיליארד שקל במחצית הראשונה של השנה לעומת 3.2 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

בדוח הדירקטוריון מתייחס שטראוס למחאה הציבורית על יוקר המחיה ומציינת כי המחאה לא פגעה עד כה בעסקיה: "במהלך חודש יוני החלה מחאה ציבורית בישראל שהחלה בקריאה לצרכנים להחרים את גבינת הקוטג'. חרם זה החל את המחאה שמתמקדת כעת בעליה המתמשכת במחירי המזון, הדיור והעלייה הכללית ביוקר המחיה בישראל. נכון למועד פרסום הדוח ההשפעה על תוצאותיה הכלכליות של הקבוצה אינה מהותית.

"בעקבות המחאה הציבורית החליטה הממשלה בישראל על הקמת מספר ועדות רגולטוריות לבחינת הריכוזיות והתחרותיות בשוק המזון בכלל, ובענף החלב בפרט. בשלב זה, לא ניתן להעריך מה יהיו השינויים שיחולו בעקבות הוראות רגולטוריות אלו ואת השפעותיהם על תוצאות החברה".