אאא

איך הפכה מחאת חברתית לכאורה תמימה למפגן הסתה פרוע נגד החרדים? הפרשן הכלכלי של ערוץ 2, נחמיה שטרסלר, ניצל אמש (ראשון) את המהדורה המרכזית בערוץ להשמעת דברי הסתה חמורים וחסרי-בסיס נגד החרדים והמתנחלים, כשלא ניתנה לאף אחד מנציגי המגזרים הללו זכות התגובה. המגישה, יונית לוי, נתנה לו לדבר ללא הפרעה.

אחרי שדיבר בקצרה על המחאה החברתית ובעיקר על מחאת הדיור המתרחבת, אמר שטרסלר: "בואו נדבר על כמה סקטורים שמופלים לטובה כבר כמה שנים. נתחיל עם החרדים", אמר שטרסלר בלהט, "שאצלם אין בעיה לקנות דירה ברבע מחיר, לקבל משכנתאות, לקבל טיפול בילדים עד השעה ארבע עם ארוחת צהריים כמעט בלי מחיר. את הדברים האלה הגיע הזמן לשנות שהמעמד הבינוני לא יסחוב אותם על גבו".

קראתם מה אמר הפרשן הכלכלי (שעובד במקביל גם בעיתון 'הארץ')? החרדים מקבלים דירות ברבע מחיר, משכנתאות, טיפול כמעט חינם בילדים. מישהו מהגולשים שמע על אחת מההטבות הללו?  

ושטרסלר המשיך: "נעבור לדבר השני שהוא די רגיש - ההתנחלויות. גם המתנחלים וההתנחלויות מקבלים שם תנאים מטורפים, תנאים מצויינים שאין את זה באף עיירת פיתוח. גם שם צריכים לקצץ ולהוריד ולהעביר משאבים משם למעמד הבינוני".

יצויין כי בתקופה האחרונה שטרסלר, כמעט בכל הזדמנות, מנצל את המקרופון להחדרת דעותיו האנטי-חרדיות בנושאים הכלכליים.