אאא

השידוך שמסעיר את חסידות צאנז: שלוש בנות-דודות, התארסו בתוך שבועיים ימים לשלושה בחורים מישיבת צאנז, אודות לתרומת שקל אחד לקבצנית בל"ג בעומר במירון.

הסיפור המדהים החל ביום ל"ג בעומר לפני כשבועיים ימים והסתיים ביום חמישי האחרון, ערב ראש-חודש סיון.

שלושת בנות הדודות, השתתפו יחד בהדלקה של כ"ק האדמו"ר מצאנז במתחם הסמוך להיכל הגדול בקרית צאנז בנתניה, בהשתתפות אלפים מחסידי צאנז ותושבי נתניה.

לקראת סוף המעמד, עת אחז ציבור האלפים בפזמון האחרון, הציעה אחת הבנות למהר לעבר האוטובוס שיוצא לאחר ההדלקה למירון, כדי לתפוס מקום טוב, אך היא נתקלה בסירובן של שתי בנות הדודות שביקשו להישאר עד הסוף ולחזות במחזה המרהיב של הרבי מצאנז כשהוא מפזז לכבוד הרשב"י.

מיד עם תום ההדלקה, מיהרו הבנות לאוטובוס ולאחר תלאות ארוכות שחוו בפקקים הידועים לשמצה, הגיעו אל הר מירון. בעודן עולות במעלה ההר, עברו שלושת הבנות ליד אישה זקנה האוספת צדקה, עוד אחת מני רבים ביום ל"ג בעומר במירון.

אחת הבנות, עצרה סמוך לקבצנית, הוציאה שקל ושלשלה אל הקופה שהחזיקה ביד. "תזכי למצוות, יהי רצון שתתארסי עד ראש חודש סיון", איחלה בחמימות האישה המבוגרת.

בנות הדודות שהתרגשו למשמע הברכה, מיהרו גם הן לתרום כל אחת שקל לקופתה האישה, וזו מיהרה לברך גם אותן: "יהי רצון שגם אתן תתארסנה עד סוף החודש". הבנות השיבו בהתרגשות: "אמן".

למחרת, סיפרו הבנות את דבר המעשה לבני משפחתן והסיפור החל להסתובב בקרית צאנז, כאשר רובם לא מייחסים לו רצינות רבה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הפלא הגדול החל שבוע לאחר ל"ג בעומר, אחת משלושת הבנות התארסה עם בחור מישיבת צאנז. שבוע לאחר-מכן התארסה בחורה נוספת, גם היא עם בחור מישיבת צאנז.

ביום חמישי האחרון, ערב ראש חודש סיון, השדכן שטיפל בבת הדודה השלישית, לחץ על המשפחה לסיים את השידוך עוד הלילה, עד סוף החודש, וביקש מאבי הבחור המיועד לסיים את היום בפגישה ו"לחיים".

הורי הבחור השתתפו באירוע הכנסת ספר תורה בעיר אחרת, אך למרות זאת, נתנו לשדכן תשובה חיובית לקיום פגישה נוספת, שאולי תביא לסיום השידוך על הצד הטוב ביותר.

בשעה 1:30 בלילה שבין חמישי לשישי, ליל ראש חודש סיון, סגרו הצדדים ווארט.

וכך, גם בת הדודה השלישית התארסה עם בחור מישיבת צאנז, עד ראש חודש סיון, כברכת הקבצנית במירון, ויהי הדבר לפלא.