נשיא ארה"ב, ברק אובמה, חתם את ביקורו בישראל לאחר שלושה ימים. אחר הצהריים נערך טקס פרידה מהנשיא האמריקאי, שהמריא מישראל לירדן. בשלושת הימים ביקר אובמה במוזיאון ישראל, מוזיאון יד ושם, נשא נאום לאומה וסעד במחיצת בכירי הממשל. 

בשל תנאי מזג האוויר, אובמה הגיע לנמל התעופה בשיירת רכבים ולא באמצעות מסוק כפי שתכנן מראש. 

אתמול, בנאום שנשא בבנייני האומה בירושלים אמר אובמה: "אין עוררין על כך שישראל מתמודדת עם פלגים פלסטיניים הפונים לטרור ומנהיגים פלסטינים שהחמיצו הזדמנויות היסטוריות, אבל חייבים להכיר בזכותו של העם הפלסטיני להגדרה עצמית ולצדק. שימו את עצמכם בנעליהם, תסתכלו על העולם דרך העיניים שלהם. לא הוגן שילדה פלסטינית לא יכולה לגדול במדינה משלה". 

אובמה המשיך בדבריו לאחר שתשואות הקהל נרגעו מעט: "אותה ילדה צריכה לחיות עם נוכחות של צבא זר ששולט בתנועות שלה ושל בני משפחתה, אין זה צודק כשאלימות של מתנחלים נגד פלסטינים אינה מטופלת. הן כיבוש והן גירוש אינם מהווים תשובה".

אובמה המשיך בדבריו לעם הישראלי: "רק אתם יכולים לקבוע איזו מין דמוקרטיה תהיה לכם, אבל זכרו שכשאתם עושים החלטות אלו אתם תגדירו לא רק את עתיד יחסיכם עם הפלסטינים, אלא גם את עתיד ישראל. כפי שאמר אריאל שרון: לא ניתן לשמור על מדינה יהודית ודמוקרטית ובאותו זמן לשלוט בכל ארץ ישראל. אם נתעקש לשמור על החלום כולו, נאבד את כולו".