אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון והרמטכ"ל בני גנץ, ערכו לפני זמן קצר (שלישי) מסיבת עיתונאים מיוחדת בה התייחסו להסלמה בלחימה.

ראש הממשלה נתניהו אמר: "הבוקר הודעתי שאם חמאס והג'יהאד האסלאמי לא יקבלו את הפסקת האש הם ישלמו את המחיר. צה"ל מפציץ מהצהריים יעדי טרור ברצועה. מי שפוגע באזרחנו ישלם את המחיר".

לדבריו, "יש כמה חזיתות במלחמה הזו - מדינית, צבאית והעורף. אנחנו פועלים בכל החזיתות באחריות ובשיקול דעת בכדי להגן על אזרחנו מירי הרקטות. היה עדיף לעשות זאת בדרך מדינית וכך ניסינו לעשות. החמאס לא הותיר בידינו ברירה אלא להרחיב את הפעילות כנגדו".

נתניהו הוסיף: "אלה רגעים בהם צריך לקבל החלטות בקור רוח ובאורך רוח וללא התלהמות. אני נחוש לעשות את הדבר הנכון ואני יודע שאתם סומכים עליי להתעלם מרעשי הרקע ולבצע את המשימה. נעשה הכל, אבל הכל, בכדי שהשקט יחזור לאזרחי ישראל".

שר הביטחון אמר: "החל משעות הצהרים שבו לפעול כוחות צה"ל לתקוף את יעדי הטרור ברצועה. חיל האוויר תוקף באופן קשה את ארגוני הטרור ברצועה. בשבוע האחרון הוכה החמאס באופן קשה מאוד. הושמדו תשתיות, אמצעי לחימה ועשרות מחבלים נהרגו. כשראשי החמאס ייצאו ממחבואם הם יגלו את עוצמת האש והנזק שגרמנו להם, באופן כזה שיגרום להם להתחרט על הרגע שתקפו אותנו".

יעלון הוסיף: "החמאס בחר שלא לכבד את הפסקת האש. לא נסבול ירי לעבר ישראל או פגיעה באזרחנו. לא נתפשר על ביטחון האזרחים והחיילים. נסיים רק כאשר השקט יחזור לישראל. אני מבקש לחזק את האזרחים וראשי הרשויות שנמצאים תחת איום וקורא להם להמשיך להישמע להוראות. אנו פועלים באחריות ובשיקול דעת. אני מחזק את חיילי צה"ל שפוגעים כעת בארגוני הטרור".

הרמטכ"ל בני גנץ אמר: "אנו עוקבים אחר שתי זירות - בזירה הצפונית, אבל עיקר המאמץ הצה"לי, בהנחיית הדרג המדיני ובשיתוף כל כוחות הביטחון, אנחנו פועלים לפגיעה קשה בארגוני הטרור ולהשבת השקט לכל שטח ישראל".

לדבריו, "מאמץ ההגנה וההתקפה עד כה נשא פרי רב. ההישגים הישירים שלנו בתקיפות השונות הביאו להישגים רבים. אני מסתובב בשטח, אני רואה את החיילים, המפקדים, האזרחים וראשי הרשויות והתרשמתי מההתנהגות הבוגרת. אני קורא לאזרחים להמשיך להישמע להוראות. בשעות האחרונות צה"ל חידש את ההתקפות שלו באוויר, בים וביבשה".