אאא

שינויים במשרד החינוך: יהודה פינסקי, מי שעמד בשנים האחרונות בראש אגף מוכר שאינו רשמי והיה מופקד על החינוך החרדי פורש מתפקידו.

כפי שנחשף אמש ב"כיכר השבת", בעקבות הדוח החמור של החשב הכללי באוצר על רשת 'מעיין החינוך התורני' של תנועת ש"ס, החליט שר החינוך שי פירון לנקוט בשורת צעדים חריפים.

בין היתר החליט פירון לפזר את האגף האחראי על החינוך החרדי המוכר שאינו רשמי במשרד החינוך ובמקומו להקים 'מחוז חינוך חרדי ציבורי'.

בעקבות שינוי המדיניות במשרד החינוך והקמתו של מחוז חרדי, ביקש יהודה פינסקי, שעמד בראש אגף מוכר שאינו רשמי והיה מופקד על החינוך החרדי, ממנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר, לפרוש מתפקידו.

בימים הקרובים ימונה איש משימה מיוחד שתפקידו יהיה לבנות את המחוז החרדי החדש במשרד החינוך, עד להוצאת מכרז מסודר לתפקיד מנהל המחוז.

אשי המשימה יהיה מופקד גם על ההיערכות להעברת פעילות אגף מוכר שאינו רשמי למתכונת של מחוז חרדי.

פינסקי יסיים את תפקידו לאחר שנת הלימודים הבאה ולאחר העברת התפקיד באופן מסודר לאיש המשימה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

שר החינוך שי פירון ומנכ"לית המשרד דלי שטאובר הודו לפינסקי על פעילותו רבת השנים במשרד החינוך ואיחלו לו הצלחה בהמשך דרכו.

מלבד הקמת המחוז החרדי, החליט פירון כי תקציבי המוסדות לא יועברו ישירות לרשת אלא רק דרך משרד החינוך שיעביר את התקציב פר-מוסד, כאשר לכל מוסד יוענק סמל מוטב נפרד. בכך לא תוכל הנהלת הרשת לחלק את התקציבים כראות עיניה אלא אך ורק לפי יעודם.

בנוסף, מתכוון פירון להאיץ את אישור הוספת חמישה עשר מפקחים חדשים לרשתות החינוך החרדיות, ובנוסף ידרוש משרד החינוך מעתה ואילך מרשת מעיין החינוך התורני דו"ח מפורט של הקצאת שעות למוסדות החינוך, דוחות על כוח האדם המועסק במטה רשת מעיין החינוך התורני ובמוסדות החינוך של הרשת וכן דוחות על ביצועים של העובדים.

כמו כן, מתכונן משרד החינוך לפסול תקצוב למוסדות חינוך שלא ישלימו את תהליך הרישוי שלהם, וזאת בניגוד להעלמת העין שהייתה נהוגה בנושא עד היום.