אאא

בחורי הישיבות הגדולות של חסידות גור התכנסו אמש (ראשון) לכינוס חיזור לקראת ימי בין הזמנים, שהתקיים בבית-המדרש ברחוב רלב"ח בירושלים.

בפני אלפי הבחורים נשאו דברי חיזוק המשפיע הרב איצ'ה מאיר טאומן משגיח ישיבת "שפת אמת" וכן הרב אברהם בנימין זילברברג.

במהלך השיחות חיזקו הרבנים את חשיבות השמירה על התקנות בעולם הישיבות של החסידות כדוגמת הקפדה על שמירת שעות השינה, אי אחזקת טלפונים סלולרים, נגני mp3 וכדומה.

כך לדוגמה נקבע כי על כל בחורי הישיבות ללכת לישון לא יאוחר מהשעה 22:00 בערב, כאשר שעת הקימה היא 7:00 בבוקר. בנוסף, על כל בחור לבקש אישור מיוחד לפני שיוצא מבניין הישיבה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בתוך כך, נרשם שינוי חדש בעולם הישיבות בחסידות גור. לפי הדיווח ב'קו החשיפות', לראשונה ישנה התייחסות מסוימת המלמדת על אפשרות החזרת לימודי העיון שבוטלו על-ידי כ"ק מרן האדמו"ר מגור לפני כעשור.

ל"כיכר השבת" נודע כי על פי ההצעה שעולה בימים אלו על שולחנם של ראשי הישיבות והמשגיחים המגמה היא לאפשר לבחורי הישיבות ללמוד במהלך "סדר שלישי" בעיון וזאת במקום לימוד ההלכה הקיים עד היום.

כידוע, בישיבות גור אין לומדים כיום סדר עיון אלא היום מחולק לשני סדרי בקיאות וסדר הלכה בשעות הערב, אך כאמור, כעת נשקלת האפשרות לתת לבחורים החפצים בכך ללמוד בשיטת העיון בסדר החותם את יממת הלימוד בישיבה.