אאא

כוכב יאיר, שוהם, הוד השרון, קרית אונו ורעננה - אלו 5 הישובים שבהם הזכאות לבגרות מתוך הלומדים לכיתה י"ב היתה הגבוהה ביותר בשנת הלימודים תשע"ב (2011-2012). יכרא, ג'סאר א זרכא, ביתר עילית, בני ברק ומודיעין עלית הם היישובים בעלי אחוז הזכאות הנמוך ביותר מבין הלומדים. כך עולה מהנתונים שפרסם היום משרד החינוך.

של אחוז הזכאים לבגרות מתוך אוכלוסיית הלומדים עמד בתשע"ב על 62.4%. אחוז הזכאות לבגרות מתוך בני הנוער שלמדו י"ב בתשע"ב בכוכב יאיר עמד על 90.17% ובשוהם 88.16%. בכך עקפה כוכב יאיר את שוהם שהיתה המוליכה בשנת הלימודים תשע"א.

במודיעין עילית אחוז הזכאות עמד בתשע"ב על 9.05% ובבני ברק על 10.12% - עבור השתיים מדובר בירידה בזכאות משנת תשע"א.

משרד החינוך מתנגד לטבלאות ליגה של הישגי חינוך לפי יישובים, אולם הערב פרסם בעצמו את הנתונים, לאחר שאלו דלפו החוצה על ידי השלטון המקומי.

שר החינוך שי פירון אמר בוועדת חינוך שבוע שעבר כי אין זה מפתיע כל פעם מחדש שמכבים-רעות עוקפת את אופקים, אולם פרסום הנתונים דווקא טומן בחובו כמה הפתעות.

כך למשל בכפר בית ג'אן, הנמצא במדד טיפוח נמוך ולכן מקבל תוספות תקציבים ממשרד החינוך עמד אחוז הזכאות לבגרות בתשע"ב על 85.13%, שיפור של 15.75% משנת הלימודים הקודמת לכן. בנוסף לבית ג'אן הראו קפיצה של מעל 15% באחוזי הזכאים לבגרות בין תשע"ב לתשע"א קרית עקרון ל-63%, ונחף ל-68%. לעומת זאת בעספיא, ג'סר א זרקא וערערה הראו הידרדרות של כ-10% באחוז הזכאים לבגרות.