אאא

שיפור קל מאוד במצבו של מרן הגרח"ע יוסף: עם צאת השבת, עדכנו רופאיו של מרן פוסק הדור הגאון רבי חיים עובדיה יוסף על מצבו, והצביעו על שיפור קל למרות שמצבו עדיין מוגדר קשה עד קשה מאוד. 

הפרופ' דן גילון המטפל ברב יוסף אמר עם צאת השבת: "עברה שבת שקטה, את מצבו בסה"כ מגדירים כקשה עד קשה מאוד, אבל יש מספר מדדים שמעידים על מגמת שיפור. אומר זאת בזהירות, יש מגמה של שיפור בכמה פרמטרים, שהחשוב בהם הוא מגמה של התעוררות לאחר טיפול הרדמתי".

הפרופ' גילון הוסיף: "מדדים נוספים מראים ירידה בהיקף הדלקת ושימוש בתרופות שתומכו בלחץ דם במינון מופחת, הכיוון הוא כיוון של שיפור". 

כזכור, בתום ישיבת התייעצות של צוות הרופאים המטפל ברב חיים עובדיה יוסף שנערכה ביום שישי האחרון, נבחנו ונבדקו כל הנושאים לטיפול ברב והוחלט להמשיך בדרך הטיפול כפי שהתקיימה עד היום עם שינויים קלים לפי תוצאות הבדיקות שהתקבלו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בישיבה הוחלט גם להפחית את מינוני תרופות ההרדמה כאשר תוצאות השינויים יבחנו בימים הקרובים. הרב מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ פנימי בבית החולים הדסה עין כרם ומצבו קשה עד קשה, מאד אך יציב.

הגאון הרב דוד יוסף, בנו של מרן ששהה במהלך החג ליד מיטתו, עדכן עם צאת שמחת תורה, ואמר: "כרגע המצב יציב. אנחנו מאוד מקווים שיהיה טוב. הרופאים אומרים שיש סיכוי שייצא מהמצב הזה, זה לא בלתי הפיך". לדבריו, "זה לא עניין של יום-יומיים, זה ייקח זמן, ואנחנו מתפללים כל הזמן"

הגר"ד יוסף הוסיף: "ברור שזה לא עניין של יום-יומיים, זה ייקח זמן. דיברתי אתו ביום ראשון כמה שעות לפני שהוא הורדם. כל המשפחה שסביבו מרגישה כאב נורא לראות אותו סובל כאבים קשים ונוראיים. אני רק רוצה לבקש מכל עם ישראל להתפלל, להמשיך להתפלל".