אאא

ביום ראשון הקרוב יחלו עבודות ההתקנה של מערכת המחשוב החדשה לבתי הדין הרבניים. הפרוייקט שזכה לשם ´שירה´, שיפוט רבני, ימחשב את כל פעילות בתי הדין הרבניים בארץ.

התהליך שמתחיל בשבוע הבא, במסגרת פיילוט בבית הדין באשדוד, אמור להסתיים בשנה הבאה ולהביא את בתי הדין הרבניים לעידן חדש, עידן ללא נייר. ללא תיקים פיזיים וללא ארכיונים.

כל תהליכי העבודה בבתי הדין ימוחשבו, והמערכת הממוחשבת תהיה מחוברת בזמן אמת למערכות נוספות כמו: משטרת הגבולות, משרד הפנים, רשם הירושות, שירות בתי הסוהר, משטרת ישראל ורשות הדואר.

כל המידע ירוכז במערך מחשבים אחד ויאפשר להנהלת בתי הדין לנתב את התיקים להרכבים מתאימים לפי העומס המוטל עליהם. המערכת גם תחסוך את הצורך לגשת לבית הדין על מנת לפתוח תיק, ויעניק לדיינים מאגר מידע עצום ואפשרות שליטה ובקרה און-ליין

הנזקקים לבית הדין יוכלו לשלוח את פניותיהם ובקשותיהם באמצעות האינטרנט והפקס. כל הבקשות והפניות יסרקו ויתויקו בתיק דיגיטאלי ממוחשב. הטוענים הרבניים והמייצגים יוכלו להיכנס למערכת באמצעות קוד אישי והמערכת כולה תעמוד בסטנדרטים גבוהים של בקרת מידע.

בית הדין הראשון שנבחר לשמש כפיילוט, הינו בית הדין הרבני באשדוד. שם תותקן מערכת המחשוב החדשנית. עקב כך יחולו שינויים בסדרי הדין ובקבלת הקהל.

בימים ראשון, כ"ט סיון תשס"ט ה-21 ביוני ; יום חמישי, ג´ תמוז תשס"ט ה-25 ביוני ושלישי, ח´ תמוז תשס"ט ה-30 ביוני. לא תתקיים קבלת קהל בבית הדין. רק דיונים שנקבעו מראש יתקיימו כמתוכנן.

בתאריכים ט´-י´ תמוז, ה-1 עד ה-2 ביולי תתקיים בבית הדין הרבני באשדוד קבלת קהל בין השעות 9-12 בלבד.

עלות הפרוייקט השאפתני עומדת על כ-18 מיליון שקל והיא מבוצעת על ידי חברת ´טלדור´ מחשבים.