ליברמן  מאיר גרין  אלי+ישי  ישיבת חברון
פסנתר לשבת: "נער הייתי גם זקנתי"פסנתר לשבת: "נער הייתי גם זקנתי"
י"א בסיון תשעח | 25.05.18
שירו המז'ורי והאהוב של המלחין הוותיק אייבי רוטנברג מתוך סדרת 'דביקות' המצוינת בגרסת הפסנתר לשבת של נתנאל לייפר (שירים חסידיים)
"היגלה נא" - בגרסת הפסנתר לשבת"היגלה נא" - בגרסת הפסנתר לשבתנתנאל לייפר1
שיר השבת האהוב מתוך הפיוט "ידיד נפש" אם אינני טועה הוא בכלל לחן של חסידות באבוב. השיר המרגש חדר לישיבות רבות ובקהילות רבות למרות המקצב המעט סבוך (מוזיקה)
'הרחמן הוא ינחילנו' בגרסת הפסנתר לשבת'הרחמן הוא ינחילנו' בגרסת הפסנתר לשבתנתנאל לייפר
חוזרים לביצוע השבועי עם שיר השבת האהוב של המלחין הוותיק - ר' ברוך צ'ייט, מימי להקת הנעורים שלו 'בני הרבנים' בגרסת הפסנתר האקוסטי (שירים חסידיים)
ניגון מסע הקודש - ניגון 'מסע הקודש' של בעלזא במונטריאול • האזינוניגון 'מסע הקודש' של בעלזא במונטריאול • האזינוישראל כהן9
יממה לפני ל"ג בעומר, נחשף ניגון 'מסע הקודש' - תורתו מגן לנו, שהולחן לכבוד ביקורו של האדמו"ר מבעלזא במונטריאול ע"י הרב שלמה קאליש. על השירה: יואלי קליין ו'נרננה' (מוזיקה)
הביצוע של אברהם בורשטין ל"אליך ה' אקרא" • צפוהביצוע של אברהם בורשטין ל"אליך ה' אקרא" • צפוכיכר השבת5
אברום בורשטין, יו"ר אגודת הכליזמרים ירושלים, ערך אמש (שלישי) ביצוע מיוחד לשיר "אליך השם אקרא" בלחן הרב קרליבך, בטקס יום הזיכרון באוניברסיטה הר הצופים (מוזיקה)
על רקע שקיעת מקסיקו • שוואקי שר את 'ירושלים של זהב'על רקע שקיעת מקסיקו • שוואקי שר את 'ירושלים של זהב'כיכר השבת11
הזמר החסידי יעקב שוואקי ביצע את השיר "אויר הרים צלול כיין" בשקיעה על החוף בפורטו ויארטה מקסיקו • צפו בוידאו (מוזיקה)
ה'קומבינה' המוזיקלית של דוד קליגר • צפוה'קומבינה' המוזיקלית של דוד קליגר • צפוכיכר השבת9
במהלך קומזיץ במלון 'מרגוע' בערד, בהשתתפות החזן יחיאל ליכטיגר, אמן הקלידים צביקה בנדר ונגן הקלרינט דוד קליגר, הופתעו הנופשים מ"קומבינה מוזיקלית" • צפו בווידאו (מוזיקה)
מיילך קאהן ו'המנגנים' סחפו את פ"ת • צפומיילך קאהן ו'המנגנים' סחפו את פ"ת • צפוכיכר השבת9
מאות בני ישיבות ואברכי הכוללים תושבי פתח תקווה השתתפו בטיש פסח שנערך בהיכל התרבות ונהנו מהופעה של תזמורת 'המנגנים', הזמר אבי אילסון ובעל המנגן מיילך קאהן (מוזיקה)
"מה נשתנה" - פסנתר לחג הפסח"מה נשתנה" - פסנתר לחג הפסחנתנאל לייפר
האם זהו לחן עתיק יומין? או שבכלל מדובר בלחן של מלחין בן זמנינו שרק נפטר לפני 24 שנה? "מה נשתנה" המוכר בביצוע פסנתר וגם כמה מילים על הלחן וגלגולו (פסנתר לשבת)
84 דקות מההופעה ההיסטורית • צפו בווידאו84 דקות מההופעה ההיסטורית • צפו בווידאוכיכר השבת29
אלפים השתתפו ביום חמישי האחרון בהופעה היסטורית של שני ענקי הזמר החסידיים - מרדכי בן דוד ואברהם פריד, בהיכל הטוטו בחולון • צפו ב-84 דקות של היסטוריה (מוזיקה, מגזין)
"והיא שעמדה" - להיט הפסח בגרסת הפסנתר"והיא שעמדה" - להיט הפסח בגרסת הפסנתרנתנאל לייפר3
לחנו האהוב של יונתן רזאל חדר לבתים רבים אל שולחן ליל הסדר והפך לאחד משירי המסורת המוכרים בישראל. לכבוד שבת הגדול בחרתי לבצע אותו בגרסת הפסנתר (שירים חסידיים)
פסנתר לשבת ראש חודש ניסן - 'קלי אתה'פסנתר לשבת ראש חודש ניסן - 'קלי אתה'נתנאל לייפר1
לחנו של האדמו"ר הזקן למילים מתוך ההלל כבר 200 שנה מושר בבתי הכנסת בכל תפוצות ישראל. לכבוד שבת ראש חודש ניסן בחרתי לבצע אותו שוב בפסנתר (שירים חסידיים)
"אדרבא תן בליבנו" - פסנתר לשבת"אדרבא תן בליבנו" - פסנתר לשבתנתנאל לייפר
אתמול חל היארצייט של רבי אלימלך מליז'נסק ואך מתבקש היה לבצע את לחנו הקסום של יוסי גרין לתפילתו של הרבי אלימלך - אדרבא תן בליבנו שנראה כל אחד מעלת חברינו (מוזיקה)
פסנתר לשבת זכור - "ותוסף אסתר"פסנתר לשבת זכור - "ותוסף אסתר"נתנאל לייפר1
בחרתי השבוע לבצע על הפסנתר את אחד משירי הפורים האהובים הוא למילים מתוך מגילת אסתר - "ותוסף אסתר ותדבר לפני המלך - קלי קלי למה עזבתני" (פסנתר לשבת)
פסנתר לראש חודש: "אנא השם"פסנתר לראש חודש: "אנא השם"נתנאל לייפר1
לחניו האלמותיים של ר' שלמה קרליבך עוטפים את הלל מכל צדדיו. אחד האהובים שבהם הוא "אנא השם" אותו בחרתי לבצע בגרסת הפסנתר האקוסטי (פסנתר לשבת)
"י-ה אכסוף נועם שבת" - פסנתר לשבת"י-ה אכסוף נועם שבת" - פסנתר לשבתנתנאל לייפר2
המנגינה הקסומה והמוכרת לפיוט השבת האהוב של ר' אהרון מקרלין זצ"ל זכתה לביצועים רבים בשנים האחרונות האזינו לביצוע בפסנתר האקוסטי (שירים חסידיים)
פסנתר לשבת שירה: "שירת הים"פסנתר לשבת שירה: "שירת הים"נתנאל לייפר1
המנגינה בה מושרת שירת הים בקהילות שונות היא אחת ממנגינות הילדות שלי. לכבוד שבת שירה בחרתי לבצע אותה בגרסה מעט יותר מורכבת הרמונית (שירים חסידיים)
"ישמח משה" - גרסת הפסנתר לשבת"ישמח משה" - גרסת הפסנתר לשבתנתנאל לייפר
הפעם בחרתי בשירו הישן והטוב של הזמר והיוצר ג'ו עמאר ז"ל, שלמרות השנים הרבות שחלפו מאז הוקלט הוא עדיין אחד משירי שבת בבוקר האהובים ביותר (שירים חסידיים)
פסנתר לשבת: "אל האור" -  שנה לפטירת מאיר בנאיפסנתר לשבת: "אל האור" - שנה לפטירת מאיר בנאינתנאל לייפר
לפני שנה הלך לעולמו בטרם עת הזמר והיוצר מאיר בנאי ז"ל. אחד משיריו המפורסמים שלראשונה רמזו על קרבתו לדת היה "אל האור" או בשמו האחר "שירו של שפשף" (שירים חסידיים)
קחו רגע להאזין למיקס אשת חיל של יוסי כהןקחו רגע להאזין למיקס אשת חיל של יוסי כהןkikar.co.il בשיתוף יוסי כהן4
האזינו לביצוע אשת חיל של היוצר יוסי כהן. לחן: אלי קליין, ועיבוד: אלי קליין ואיציק ברי (מוזיקה, שיווקי)
פסנתר לשבת סוערת: 'להשם הארץ ומלואה'פסנתר לשבת סוערת: 'להשם הארץ ומלואה'נתנאל לייפר2
לכבוד הסערה וגשמי הברכה בחרתי לנגן את שירו האהוב של הזמר והיוצר יצחק פוקס - "להשם הארץ ומלואה" בגרסת הפסנתר האקוסטי (שירים חסידיים)
'ישימך' - להיטו של פריד בגרסת הפסנתר'ישימך' - להיטו של פריד בגרסת הפסנתרנתנאל לייפר1
לחנו הקסום של יוסי גרין מתוך אלבומו של אברהם פריד 'ברכה והצלחה' מתוך פרשת השבוע הוא אחד השירים היפים של פריד מהימים בהם יוסי גרין ומשה לאופר היו צוות מנצח (שירים חסידיים)
"איך אעלה אל אבי" - גרסת הפסנתר לשבת"איך אעלה אל אבי" - גרסת הפסנתר לשבתנתנאל לייפר
שירו המרגש והמעולה של אהרן רזאל מתוך פרשת השבוע "איך אעלה" נותן פרשנות מוזיקלית מצוינת לפנייתו של יהודה אל יוסף. ההרמוניות הייחודיות של רזאל הופכות את השיר לאחד היפים והמרגשים שניגנתי (שירים חסידיים)
"רננו צדיקים" - ניגון הנרות בגרסת הפסנתר"רננו צדיקים" - ניגון הנרות בגרסת הפסנתרנתנאל לייפר
בחסידות ברסלב וחסידיות נוספות נוהגים לנגן לאור הנרות את "רננו צדיקים" במנגינה עתיקה המיוחסת למגיד ממעזריטש זצ"ל. לאחרונה זכה השיר לביצוע קסום של הזמר 'עקיבא' (שירים חסידיים)
פסנתר לשבת: 'ידיד נפש' של אברהם פרידפסנתר לשבת: 'ידיד נפש' של אברהם פרידנתנאל לייפר
לחנו הבלתי נשכח של יוסי גרין לפיוט "ידיד נפש", נחשב גם כמעט שלושה עשורים אחרי לאחד השירים היפים של הזמר אברהם פריד. האזינו לגרסת הפסנתר האקוסטי (שירים חסידיים)
פסנתר לשבת: ידיד נפש גרסת הישיבותפסנתר לשבת: ידיד נפש גרסת הישיבותנתנאל לייפר
גם השבוע בחרתי להמשיך במנגינות לידיד נפש כשהפעם בחרתי בגירסה הישיבתית של השיר. אינני יודע מה מקורו של הלחן היפיפה ואשמח אם מי מהגולשים יידע ויגיב (מוזיקה)

שירים חסידיים

שירים חסידיים - מדור מוזיקה של כיכר השבת מביא לכם את כל הלהיטים והשירים החסידיים הכי חדשים, מטובי הזמרים והבעלי מנגנים בעולם המוזיקה החסידית יהודית.

עדכונים
כיכר facebook