מנחה  גשר  %D7%9E%D7%..  dc dhbmcurd
פסנתר לשבת: 'ועינינו' של ר' שלמה קרליבךפסנתר לשבת: 'ועינינו' של ר' שלמה קרליבךנתנאל לייפר1
ניגוניו של ר' שלמה קרליבך לוקים בפשטות גאונית שהופכת את החיסרון שלהם ליתרון אדיר שמעטים יכולים ליצור כמוהו. בחרתי בשיר 'ועינינו' מתוך תפילת שחרית של שבת (מוזיקה)
"מזמור לדוד"  - ר' שלוימל'ה בגרסת הפסנתר"מזמור לדוד" - ר' שלוימל'ה בגרסת הפסנתרנתנאל לייפר
לחנו של הרבי המרקד, ר' שלמה קרליבך למזמור התהילים "מזמור לדוד" הנאמר בקבלת שבת הפך לחלק בלתי נפרד מהפרק ומושר בקהילות רבות (שירים חסידיים)
"ונהפוך ונהפוך" - פסנתר לשבת תצווה-זכור"ונהפוך ונהפוך" - פסנתר לשבת תצווה-זכורנתנאל לייפר
מחרוזונת לקראת שבת זכור, ערב פורים, עם להיט הפורים 'ונהפוך' שמושר גם על המילים משנכנס אדר ובחסידות ברסלב על המילים "הצילני מקליפת המן עמלק" (שירים חסידיים)
"ריבון העולמים" - גרסת הפסנתר האקוסטי"ריבון העולמים" - גרסת הפסנתר האקוסטינתנאל לייפר
לא תמיד יש הסבר מדוע שיר מסוים פשוט מתנגן כאשר האצבעות מונחות על קלידי הפסנתר, וזה מה שקרה לי הפעם עם הלהיט "ריבון העולמים" של פריד וברייער (שירים חסידיים)
"ישימך" - ברכת הבנים גרסת הפסנתר"ישימך" - ברכת הבנים גרסת הפסנתרנתנאל לייפר3
שירו האהוב של המלחין יוסי גרין שבוצע במקור על ידי אברהם פריד באלבום "ברכה והצלחה" בגרסת הפסנתר. אחד השירים היפים של גרין המשלבים סולם מז'ורי בשיר שקט (מוזיקה)
"שלום עליכם" - וולס פסנתר לשבת"שלום עליכם" - וולס פסנתר לשבתנתנאל לייפר4
ניגון שלום עליכם, אחד השירים האהובים של שולחן השבת, המנגינה שבחרתי הפעם לבצע מוכרת לי מהישיבה קטנה ואיני יודע מי הלחין אותה, מוזמנים להחכים בתגובות (מוזיקה)
"אילן אילן" - גרסת הפסנתר לט"ו בשבט"אילן אילן" - גרסת הפסנתר לט"ו בשבטנתנאל לייפר1
בחרתי בלחן הידוע והמוכר של פיטסבורג לשיר "אילן". השיר מוכר לי שנים ארוכות ורק לאחרונה נודע לי כי הוא הולחן על ידי האדמו"ר בעל ה'אמונת אברהם' מפיטסבורג זצ"ל (מוזיקה)
קה ריבון עלם נוסח ויז'ניץ - גרסת הפסנתרקה ריבון עלם נוסח ויז'ניץ - גרסת הפסנתרנתנאל לייפר
גם השבוע בחרתי במנגינה לפיוטו של רבי ישראל נג'ארה - י-ה ריבון עלם וגם הפעם בקשה של חבר. המנגינה שמקורה בויז'ניץ מושרת בקהילות רבות גם לפני חופות (שירים חסידיים)
'י-ה ריבון עלם' - גרסת הפסנתר האקוסטי'י-ה ריבון עלם' - גרסת הפסנתר האקוסטינתנאל לייפר3
אחד מפיוטי השבת המוכרים והאהובים שכתב רבי ישראל נג'ארה בביצוע פסנתר אקוסטי. בחרתי את הביצוע הישן והמוכר לבקשתו של חבר שאביו ז"ל אהב ניגון זה (מוזיקה)
"לך אלי" - גרסת הפסנתר לזכרו של מאיר בנאי ז"ל"לך אלי" - גרסת הפסנתר לזכרו של מאיר בנאי ז"לנתנאל לייפר
גרסה שלי לשירו המופלא של מאיר בנאי ז"ל שהיה אחד האמנים שיותר הערכתי ואהבתי. המנגינה הכביכול חוזרת על עצמה מלאת עוצמה ורגש שנגעו ברבים גם חילונים (מוזיקה)
מחרוזת המלאך הגואל אותי - פסנתר לשבתמחרוזת המלאך הגואל אותי - פסנתר לשבתנתנאל לייפר1
השבוע בחרתי לבצע את המלאך בשתי גרסאות האחת המוכרת של אייבי רוטנברג ואילו השנייה פחות מוכרת ולא פחות יפה של שלומי דקס מתוך אלבומו הראשון (מוזיקה)
"אני יוסף אחיכם העוד אבי חי" - שיר לשבת"אני יוסף אחיכם העוד אבי חי" - שיר לשבתנתנאל לייפר1
שירו האלמוותי של ר' שלמה קרליבך המבוסס על פרשת השבוע ומדרשיה ממשיך במשך יותר מ-40 עשורים להיות אחד השירים הפופולריים והאהובים גם בקרב חילונים (מוזיקה)
שיר לשבת חנוכה: מעוז צור בשתי גרסאותשיר לשבת חנוכה: מעוז צור בשתי גרסאותנתנאל לייפר
פתחתי במעוז צור ישועתי הקלאסי והמז'ורי ועברתי ממנו למעוז צור של חסידות ברסלב, מנגינה נוגה ומרגשת במיוחד, אותה אני אוהב לנגן ולבצע בימי החנוכה (שירים חסידיים)
להודות ולהלל: משדר מקפיץ לחג החנוכהלהודות ולהלל: משדר מקפיץ לחג החנוכהכיכר השבת6
בכל נקודה יהודית בעולם החלו הלילה לציין את נס החנוכה בהדלקת נרות ו"על הנסים". פתחו את הרמקולים והאזינו למשדר מקפיץ: שירי חנוכה מכל הזמנים ובכל הסגנונות (חגים)
"את אחיי אנכי מבקש" - שיר לשבת 'וישב'"את אחיי אנכי מבקש" - שיר לשבת 'וישב'נתנאל לייפר2
ביצוע פסנתר ללחנו של אהרן רזאל שבוצע בפעם הראשונה על ידי מרדכי בן דוד. מתוך פרשת 'וישב'. השיר הוקלט גם באלבומו המצליח של רזאל עצמו 'אני קבעתי' (שירים חסידיים)
שיר לשבת וישלח - "קטנתי מכל החסדים"שיר לשבת וישלח - "קטנתי מכל החסדים"נתנאל לייפר2
אי אפשר לוותר על שירו המצוין של יונתן רזאל - 'קטנתי מכל החסדים', מתוך אלבומו השני 'בין הצלילים' בגרסת פסנתר אינסטרומנטלית. אחד השירים המרגשים (שירים חסידיים)
שיר לשבת: "ושמרו בני ישראל את השבת"שיר לשבת: "ושמרו בני ישראל את השבת"נתנאל לייפר
ר' שלמה נהג לשיר את הניגון המקסים הזה על 'ממקומך' אך גם על 'ושמרו בני ישראל', משום מה כשניגנתי את השיר שמעתי באוזני רוחי את המילים 'ושמרו' (שירים חסידיים)
מנוחה ושמחה - זמירות שבת גרסת הפסנתרמנוחה ושמחה - זמירות שבת גרסת הפסנתרנתנאל לייפר
לחנו הנפלא של ר' בן ציון שנקר ז"ל לפיוט האהוב מזמירות השבת בביצוע פסנתר אקוסטי. רבים אינם מודעים לכך שהוא זה שהלחין את המנגינה הקסומה (שירים חסידיים)
"מזמור לדוד" - גרסת פסנתר במחווה לשנקר"מזמור לדוד" - גרסת פסנתר במחווה לשנקרנתנאל לייפר
השבוע בחרתי לבצע את שירו האלמוותי של ר' בן ציון שנקר ז"ל שנפטר השבוע בגיל 92 - "מזמור לדוד". הלחן הקסום מלווה אותי מאז שאני זוכר את עצמי וימשיך גם בעתיד (מוזיקה)
פסנתר לשבת: "מזמור שיר ליום השבת"פסנתר לשבת: "מזמור שיר ליום השבת"נתנאל לייפר1
לכבוד שבוע היארצייט של ר' שלמה קרליבך, בחרתי לבצע עבורכם בפסנתר לאחד השירים המרגשים שלו "מזמור שיר ליום השבת", אפילו התינוק לא נשאר אדיש (שירים חסידיים)
שיר לשבת: "רחם" גרסת הפסנתר האקוסטישיר לשבת: "רחם" גרסת הפסנתר האקוסטינתנאל לייפר3
האמת שהפעם זה השיר הראשון שפתאום עלה לי כשישבתי ליד הפסנתר שכוון אמש והצלילים הטהורים שהפיק פשוט לקחו אותי אוטומטית ללהיט של יעקב שוואקי (שירים חסידיים)
בצאת ישראל ממצרים - שיר לשבת חוה"מבצאת ישראל ממצרים - שיר לשבת חוה"מנתנאל לייפר
רבות ממנגינות ההלל המוכרות הם של חסידות מודז'יץ בביצועו של הבעל מנגן הוותיק, בן ציון שנקר, מתוכן בחרתי לבצע את "בצאת ישראל" לכבוד שבת חול המועד סוכות (שירים חסידים)
מתוך המופעמרדכי בן דוד ואוהד מושקוביץ בדואט מרהיביאיר טוקר6
ענקי הזמר החסידי מרדכי בן דוד ואוהד מושקוביץ התאחדו למופע 'לילה במגדל' בניצוחו של מאסטרו גרשון פריישטט. צפו בביצוע לשיר 'מדוע' (מוזיקה)
ושאבתם בששון: משדר שירים מקפיץ לחגושאבתם בששון: משדר שירים מקפיץ לחגכיכר השבת3
ושמחת בחגך: אספנו עבורכם את מיטב השירים המקפיצים והחגיגיים שיעשו לכם את החג בדיוק כמו שצריך. פתחו את הרמקולים והיכנסו לקצב • מה שלא להיט - לא כאן! (משדרים)
בווידאו: מונה רוזנבלום מתענג על השיר "שלא עשני גוי" מתוך האלבום החדש של גרטנרהאלבום החדש של שלומי גרטנר ומונה: "מנחה"יאיר טוקר2
שלומי גרטנר, הזמר הבריטי בעל קול הנשמה, חוזר עם אלבום שישי "מנחה" בהפקת גרשי מושקוביץ'. על העיבוד: גדול המוזיקאים של כל הזמנים ר' משה מרדכי (מונה) רוזנבלום (מוזיקה)
שיר לשבת: לא נפלאת היא - גרסת הפסנתרשיר לשבת: לא נפלאת היא - גרסת הפסנתרנתנאל לייפר
הפעם בחרתי לאת שירו של יוסי גרין "לא נפלאת היא ממך" בגרסת פסנתר אקוסטי. השיר בוצע במקור על ידי אברהם פריד ונחשב לאחד היצירות הטובות שלו (שירים חסידיים)

שירים חסידיים

שירים חסידיים - מדור מוזיקה של כיכר השבת מביא לכם את כל הלהיטים והשירים החסידיים הכי חדשים, מטובי הזמרים והבעלי מנגנים בעולם המוזיקה החסידית יהודית.

כיכר facebook