פסנתר לשבת: אדון הסליחות בוחן לבבותפסנתר לשבת: אדון הסליחות בוחן לבבותנתנאל לייפר1
לקראת השבוע הראשון של חודש הרחמים והסליחות בחרתי בביצוע אקוסטי ל"להיט" הסליחות האהוב "אדון הסליחות" (פסנתר לשבת)
פסנתר לשבת עם להיט השבת 'רזא דשבת'פסנתר לשבת עם להיט השבת 'רזא דשבת'נתנאל לייפר1
שיר השבת שבוצע במקור על ידי הזמר מיכאל שטרייכר בלחנו של בני הרשקוביץ ז"ל הפך לאחר משירי השבת האהובים בכל הזמנים. קבלו את ביצוע הפסנתר האקוסטי (פסנתר לשבת)
פסנתר ל'שבת נחמו': "דברו על ירושלים"פסנתר ל'שבת נחמו': "דברו על ירושלים"נתנאל לייפר
שירו הידוע של המלחין ר' חיים בנט, למילים מתוך ההפטרה של שבת שאחר תשעה באב בעיבוד חופשי בגרסת הפסנתר האקוסטי (שירים חסידיים)
פסנתר לשבת:  'שלום עליכם מלאכי השלום'פסנתר לשבת: 'שלום עליכם מלאכי השלום'נתנאל לייפר3
מנגינה זו של 'שלום עליכם' מושרת על ידי אברהם פריד אך אינני זוכר את מקורה. מוזמנים לחלוק מהידע שלכם בתגובות. מי המלחין מאחורי הלחן המוכר והאהוב (שירים חסידיים)
"וזכנו לקבל שבתות" גרסת הפסנתר לשבת"וזכנו לקבל שבתות" גרסת הפסנתר לשבתנתנאל לייפר1
שיר השבת האהוב של המלחין החסידי יוסי גרין שבוצע במקור על ידי הזמר אברהם פריד באחד מאלבומיו הראשונים, בביצוע פסנתר אקוסטי (שירים חסידיים)
פסנתר לשבת: "לכה דודי" במנגינה העתיקהפסנתר לשבת: "לכה דודי" במנגינה העתיקהנתנאל לייפר6
ניגון 'לכה דודי' זה מושר בבתי כנסת רבים, אך אינני יודע מה מקורו מי הלחין אותו והאם הוא בכלל נכתב במקור למילים אלו. אשמח אם יש לכם מידע נוסף בתגובות (שירים חסידיים)
"אנעים זמירות" המוכר בגרסת הפסנתר לשבת"אנעים זמירות" המוכר בגרסת הפסנתר לשבתנתנאל לייפר2
מקורה של מנגינת 'אנעים זמירות' הקלאסית והמוכרת המושרת בבתי כנסת רבים, אינו ידוע בדיוק וככל הנראה מדובר במנגינה ישנה שמקורה ככל הנראה ביהדות אשכנז (מוזיקה)
פסנתר לשבת: ביצוע לישי ריבו  - שבת המלכהפסנתר לשבת: ביצוע לישי ריבו - שבת המלכהנתנאל לייפר
ביצוע פסנתר אקוסטי לשיר הקסום שחותם את "שטח אפור" אלבומו החדש והשלישי במספר של הזמר והיוצר ישי ריבו "שבת המלכה" שיר שכולו אהבה לשבת קודש (שירים חסידיים)
פסנתר לשבת: "נער הייתי גם זקנתי"פסנתר לשבת: "נער הייתי גם זקנתי"נתנאל לייפר
שירו המז'ורי והאהוב של המלחין הוותיק אייבי רוטנברג מתוך סדרת 'דביקות' המצוינת בגרסת הפסנתר לשבת של נתנאל לייפר (שירים חסידיים)
"היגלה נא" - בגרסת הפסנתר לשבת"היגלה נא" - בגרסת הפסנתר לשבתנתנאל לייפר1
שיר השבת האהוב מתוך הפיוט "ידיד נפש" אם אינני טועה הוא בכלל לחן של חסידות באבוב. השיר המרגש חדר לישיבות רבות ובקהילות רבות למרות המקצב המעט סבוך (מוזיקה)
'הרחמן הוא ינחילנו' בגרסת הפסנתר לשבת'הרחמן הוא ינחילנו' בגרסת הפסנתר לשבתנתנאל לייפר
חוזרים לביצוע השבועי עם שיר השבת האהוב של המלחין הוותיק - ר' ברוך צ'ייט, מימי להקת הנעורים שלו 'בני הרבנים' בגרסת הפסנתר האקוסטי (שירים חסידיים)
ניגון מסע הקודשניגון 'מסע הקודש' של בעלזא במונטריאול • האזינוישראל כהן9
יממה לפני ל"ג בעומר, נחשף ניגון 'מסע הקודש' - תורתו מגן לנו, שהולחן לכבוד ביקורו של האדמו"ר מבעלזא במונטריאול ע"י הרב שלמה קאליש. על השירה: יואלי קליין ו'נרננה' (מוזיקה)
הביצוע של אברהם בורשטין ל"אליך ה' אקרא" • צפוהביצוע של אברהם בורשטין ל"אליך ה' אקרא" • צפוכיכר השבת5
אברום בורשטין, יו"ר אגודת הכליזמרים ירושלים, ערך אמש (שלישי) ביצוע מיוחד לשיר "אליך השם אקרא" בלחן הרב קרליבך, בטקס יום הזיכרון באוניברסיטה הר הצופים (מוזיקה)
על רקע שקיעת מקסיקו • שוואקי שר את 'ירושלים של זהב'על רקע שקיעת מקסיקו • שוואקי שר את 'ירושלים של זהב'כיכר השבת11
הזמר החסידי יעקב שוואקי ביצע את השיר "אויר הרים צלול כיין" בשקיעה על החוף בפורטו ויארטה מקסיקו • צפו בוידאו (מוזיקה)
ה'קומבינה' המוזיקלית של דוד קליגר • צפוה'קומבינה' המוזיקלית של דוד קליגר • צפוכיכר השבת10
במהלך קומזיץ במלון 'מרגוע' בערד, בהשתתפות החזן יחיאל ליכטיגר, אמן הקלידים צביקה בנדר ונגן הקלרינט דוד קליגר, הופתעו הנופשים מ"קומבינה מוזיקלית" • צפו בווידאו (מוזיקה)
"מה נשתנה" - פסנתר לחג הפסח"מה נשתנה" - פסנתר לחג הפסחנתנאל לייפר
האם זהו לחן עתיק יומין? או שבכלל מדובר בלחן של מלחין בן זמנינו שרק נפטר לפני 24 שנה? "מה נשתנה" המוכר בביצוע פסנתר וגם כמה מילים על הלחן וגלגולו (פסנתר לשבת)
84 דקות מההופעה ההיסטורית • צפו בווידאו84 דקות מההופעה ההיסטורית • צפו בווידאוכיכר השבת29
אלפים השתתפו ביום חמישי האחרון בהופעה היסטורית של שני ענקי הזמר החסידיים - מרדכי בן דוד ואברהם פריד, בהיכל הטוטו בחולון • צפו ב-84 דקות של היסטוריה (מוזיקה, מגזין)
"והיא שעמדה" - להיט הפסח בגרסת הפסנתר"והיא שעמדה" - להיט הפסח בגרסת הפסנתרנתנאל לייפר3
לחנו האהוב של יונתן רזאל חדר לבתים רבים אל שולחן ליל הסדר והפך לאחד משירי המסורת המוכרים בישראל. לכבוד שבת הגדול בחרתי לבצע אותו בגרסת הפסנתר (שירים חסידיים)
פסנתר לשבת ראש חודש ניסן - 'קלי אתה'פסנתר לשבת ראש חודש ניסן - 'קלי אתה'נתנאל לייפר1
לחנו של האדמו"ר הזקן למילים מתוך ההלל כבר 200 שנה מושר בבתי הכנסת בכל תפוצות ישראל. לכבוד שבת ראש חודש ניסן בחרתי לבצע אותו שוב בפסנתר (שירים חסידיים)
"אדרבא תן בליבנו" - פסנתר לשבת"אדרבא תן בליבנו" - פסנתר לשבתנתנאל לייפר
אתמול חל היארצייט של רבי אלימלך מליז'נסק ואך מתבקש היה לבצע את לחנו הקסום של יוסי גרין לתפילתו של הרבי אלימלך - אדרבא תן בליבנו שנראה כל אחד מעלת חברינו (מוזיקה)
פסנתר לשבת זכור - "ותוסף אסתר"פסנתר לשבת זכור - "ותוסף אסתר"נתנאל לייפר1
בחרתי השבוע לבצע על הפסנתר את אחד משירי הפורים האהובים הוא למילים מתוך מגילת אסתר - "ותוסף אסתר ותדבר לפני המלך - קלי קלי למה עזבתני" (פסנתר לשבת)
פסנתר לראש חודש: "אנא השם"פסנתר לראש חודש: "אנא השם"נתנאל לייפר1
לחניו האלמותיים של ר' שלמה קרליבך עוטפים את הלל מכל צדדיו. אחד האהובים שבהם הוא "אנא השם" אותו בחרתי לבצע בגרסת הפסנתר האקוסטי (פסנתר לשבת)
"י-ה אכסוף נועם שבת" - פסנתר לשבת"י-ה אכסוף נועם שבת" - פסנתר לשבתנתנאל לייפר2
המנגינה הקסומה והמוכרת לפיוט השבת האהוב של ר' אהרון מקרלין זצ"ל זכתה לביצועים רבים בשנים האחרונות האזינו לביצוע בפסנתר האקוסטי (שירים חסידיים)
פסנתר לשבת שירה: "שירת הים"פסנתר לשבת שירה: "שירת הים"נתנאל לייפר1
המנגינה בה מושרת שירת הים בקהילות שונות היא אחת ממנגינות הילדות שלי. לכבוד שבת שירה בחרתי לבצע אותה בגרסה מעט יותר מורכבת הרמונית (שירים חסידיים)
"ישמח משה" - גרסת הפסנתר לשבת"ישמח משה" - גרסת הפסנתר לשבתנתנאל לייפר
הפעם בחרתי בשירו הישן והטוב של הזמר והיוצר ג'ו עמאר ז"ל, שלמרות השנים הרבות שחלפו מאז הוקלט הוא עדיין אחד משירי שבת בבוקר האהובים ביותר (שירים חסידיים)
פסנתר לשבת: "אל האור" -  שנה לפטירת מאיר בנאיפסנתר לשבת: "אל האור" - שנה לפטירת מאיר בנאינתנאל לייפר
לפני שנה הלך לעולמו בטרם עת הזמר והיוצר מאיר בנאי ז"ל. אחד משיריו המפורסמים שלראשונה רמזו על קרבתו לדת היה "אל האור" או בשמו האחר "שירו של שפשף" (שירים חסידיים)

שירים חסידיים

שירים חסידיים - מדור מוזיקה של כיכר השבת מביא לכם את כל הלהיטים והשירים החסידיים הכי חדשים, מטובי הזמרים והבעלי מנגנים בעולם המוזיקה החסידית יהודית.

עדכונים
כיכר facebook