יצחק רביץ  מרב+לביא  נתנאל ישראל
לכבוד שבת ראש חודש: "יוסף השם עליכם"לכבוד שבת ראש חודש: "יוסף השם עליכם"נתנאל לייפר
השבת פרשת קרח, שבת ראש חודש תמוז, בחרתי לבצע את המגינה הקלאסית והאהובה מתוך ההלל. וכמובן גם לינק להורדה חינם של האלבום המלא "פסנתר הלל" (מוזיקה)
פסנתר שבת מתוך הזמירות: מנוחה ושמחהפסנתר שבת מתוך הזמירות: מנוחה ושמחהנתנאל לייפר
אחד מלחניו האהובים והמוכרים של המלחין האגדי ר' בן ציון שנקר ז"ל לזמירות השבת - "מנוחה ושמחה". האזינו לביצוע האקוסטי של הפסנתרן נתנאל לייפר (שירים חסידיים)
שלום עליכם - אחיה אשר כהן אלורו - טעימהשלום עליכם - אחיה אשר כהן אלורו - טעימהנתנאל לייפר1
נגן הפסנתר המוכשר אחיה אשר כהן אלורו מקליט בימים אלו פרויקט של פרשנות ייחודית למוזיקה יהודית. אחיה שמנגן עם גדולי הזמר החסידי והישראלי בטעימות מהאולפן (מוזיקה)
פסנתר לשבת: "לכה דודי לקראת כלה"פסנתר לשבת: "לכה דודי לקראת כלה"נתנאל לייפר
ניגון ה'לכה דודי' של ר' שלמה קרליבך הוא אחד היפים והנעימים למרות פשטות הלחן שחוזר על עצמו שוב ושוב ואולי דווקא בגלל זה. האזינו לגרסת הפסנתר (שירים חסידיים)
פסנתר לשבת: מחרוזת 'לולי תורתך שעשועי'פסנתר לשבת: מחרוזת 'לולי תורתך שעשועי'נתנאל לייפר
במצעד שירי התורה שערכנו ב'כיכר השבת' בערב חג השבועות ניצח בגדול שירו של ר' שלוימלה "לולי תורתך". בחרתי לבצע אותו יחד עם לחנו של מרדכי בן דוד (מוזיקה)
"יהי החודש הזה" - ראש חודש גרסת פסנתר"יהי החודש הזה" - ראש חודש גרסת פסנתרנתנאל לייפר
לחנו הנודע של האדמו"ר מבעלז למילים 'יהי החודש הזה' נחשב לאחד משירי ראש החודש האהובים זה כבר כשלושים שנה. האזינו לעיבוד פסנתר ייחודי לכבוד ראש חודש (מוזיקה)
אברהם פריד מרקיד ב"מרכז הרב" • צפואברהם פריד מרקיד ב"מרכז הרב" • צפויאיר טוקר6
גדול הזמר החסידי, אברהם פריד, חגג את יום ירושלים באירוע המסורתי בישיבת מרכז הרב בהשתתפות מאות שגדשו את אולם הישיבה עד אפס מקום וראש הממשלה נתניהו (מוזיקה)
מצעד שירי ירושלים של המוזיקה החסידיתמצעד שירי ירושלים של המוזיקה החסידיתכיכר השבת
במשך השנים נוצרו במוזיקה החסידית עשרות שירים העוסקים בירושלים וחשיבותה. האזינו למצעד עשרת השירים הגדולים לכבודה של העיר ודרגו את השירים האהובים עליכם (מוזיקה)
פסנתר לשבת: 50 שנה לשחרור ירושליםפסנתר לשבת: 50 שנה לשחרור ירושליםנתנאל לייפר2
לאחר שחרור ירושלים במלחמת ששת הימים רצה המלחין הנודע בן ציון שנקר ז"ל להלחין שיר יהודי שיתחרה עם "ירושלים של זהב" הכללי - "ולירושלים עירך" הנודע (מוזיקה)
"בצאת ישראל ממצרים" - גרסת הפסנתר"בצאת ישראל ממצרים" - גרסת הפסנתרנתנאל לייפר
מנגינות ההלל הם חלק בלתי נפרד מימי חג הפסח שאנו נמצאים בעיצומם. בחרתי לבצע את "בצאת ישראל ממצרים" בלחנו האהוב של הבעל מנגן ר' בן ציון שנקר ז"ל (מוזיקה)
להיט ברשת: הילדים שתפסו פיקוד על התזמורתלהיט ברשת: הילדים שתפסו פיקוד על התזמורתיאיר טוקר15
האחים זאבי וברלה בסך הכל עלו לשיר בחתונה של קרובת משפחה, אולם התיעוד שהגיע לרשת סחף תגובות נלהבות של גולשים שלא התמקדו בצרידות והזיופים הילדותיים, אלא בשירתם ונגינתם הטהורה של השניים. צפו בווידאו (מוזיקה חסידית)
פסנתר לשבת הגדול: "מה נשתנה"פסנתר לשבת הגדול: "מה נשתנה"נתנאל לייפר1
אינני יודע את מקורה של מנגינת 'מה נשתנה' המפורסמת והידועה היא כביכול פשוטה אך מבחינתי אין לה תחליף וכשניגנתי אותה פתאום צפו ממנה רבדים נוספים (מוזיקה)
קומזיץ פסח בהשתתפות מאות בחורים • צפוקומזיץ פסח בהשתתפות מאות בחורים • צפויאיר טוקר2
מאות בחורי ישיבה התכנסו אמש בהיכל הספורט בבית שמש לקומזיץ עם האמנים: זאנוויל וינברגר, גלעד פוטולסקי, פיני איינהורן ומשה קליין ובניצוחו של בני לאופר ותזמורתו (מוזיקה)
מקסים: הביצוע של יעקב ומנדי למר ל"קרב יום"מקסים: הביצוע של יעקב ומנדי למר ל"קרב יום"יאיר טוקר
ערב חג הפסח, מבצע החזן יעקב למר יחד עם בנו מנדי את הניגון הבעלזאי למילים "קרב יום", ניגון אותו נהוג לשיר על שולחן ליל הסדר בחצרות החסידים (מוזיקה חסידית)
לפני כולם: השירים החדשים של שלמה כהן ואהרלה סמטלפני כולם: השירים החדשים של שלמה כהן ואהרלה סמטיאיר טוקר10
בשבועות האחרונים, גויסו הזמרים שלמה כהן וארהלה סמט להפקת שני להיטים חסידיים חדשים. האזינו לפני כולם ל"כל המשמח" ולמען תורתך הקדושה" (מוזיקה חסידית)
המוזיקאי הפתיע באירוע: ניגן באמצעות שופרהמוזיקאי הפתיע באירוע: ניגן באמצעות שופריאיר טוקר
השופר מרטיט אותנו בימים הנוראים. אבל האם ידעתם שאפשר גם לנגן באמצעותו? טוב. לא כל אחד יכול, אבל נגן כלי הנשיפה דני פלאם בהחלט הצליח לעשות את זה טוב. צפו בווידאו (מוזיקה)
בתמונה: הרב ראטה זי"עבדיוק 70 שנה לפטירתו: האזינו ל"נשמת" של הרביכיכר השבת1
בעולם החסידות מציינים היום (ראשון) את יום השנה ה-70 לפטירת רבי אהרון ראטה זי"ע, בעל ה'שומר אמונים'. האזינו לניגון שחיבר "נשמת" בביצוע מקהלת "מלכות" (מוזיקה חסידית)
פסנתר לשבת: לקראת חג הפסח - "קרב יום"פסנתר לשבת: לקראת חג הפסח - "קרב יום"נתנאל לייפר2
'קרב יום' שמושר בפסח בחסידויות רבות מיוחס לבעל שם טוב בעצמו למרות שאין לכך הוכחה. בשנים האחרונות זכה השיר למספר ביצועים שהבולט בהם של הלב והמעיין (מוזיקה)
פסנתר לשבת: 'ועינינו' של ר' שלמה קרליבךפסנתר לשבת: 'ועינינו' של ר' שלמה קרליבךנתנאל לייפר1
ניגוניו של ר' שלמה קרליבך לוקים בפשטות גאונית שהופכת את החיסרון שלהם ליתרון אדיר שמעטים יכולים ליצור כמוהו. בחרתי בשיר 'ועינינו' מתוך תפילת שחרית של שבת (מוזיקה)
"מזמור לדוד"  - ר' שלוימל'ה בגרסת הפסנתר"מזמור לדוד" - ר' שלוימל'ה בגרסת הפסנתרנתנאל לייפר
לחנו של הרבי המרקד, ר' שלמה קרליבך למזמור התהילים "מזמור לדוד" הנאמר בקבלת שבת הפך לחלק בלתי נפרד מהפרק ומושר בקהילות רבות (שירים חסידיים)
"ונהפוך ונהפוך" - פסנתר לשבת תצווה-זכור"ונהפוך ונהפוך" - פסנתר לשבת תצווה-זכורנתנאל לייפר
מחרוזונת לקראת שבת זכור, ערב פורים, עם להיט הפורים 'ונהפוך' שמושר גם על המילים משנכנס אדר ובחסידות ברסלב על המילים "הצילני מקליפת המן עמלק" (שירים חסידיים)
"ריבון העולמים" - גרסת הפסנתר האקוסטי"ריבון העולמים" - גרסת הפסנתר האקוסטינתנאל לייפר
לא תמיד יש הסבר מדוע שיר מסוים פשוט מתנגן כאשר האצבעות מונחות על קלידי הפסנתר, וזה מה שקרה לי הפעם עם הלהיט "ריבון העולמים" של פריד וברייער (שירים חסידיים)
"ישימך" - ברכת הבנים גרסת הפסנתר"ישימך" - ברכת הבנים גרסת הפסנתרנתנאל לייפר3
שירו האהוב של המלחין יוסי גרין שבוצע במקור על ידי אברהם פריד באלבום "ברכה והצלחה" בגרסת הפסנתר. אחד השירים היפים של גרין המשלבים סולם מז'ורי בשיר שקט (מוזיקה)
"שלום עליכם" - וולס פסנתר לשבת"שלום עליכם" - וולס פסנתר לשבתנתנאל לייפר4
ניגון שלום עליכם, אחד השירים האהובים של שולחן השבת, המנגינה שבחרתי הפעם לבצע מוכרת לי מהישיבה קטנה ואיני יודע מי הלחין אותה, מוזמנים להחכים בתגובות (מוזיקה)
"אילן אילן" - גרסת הפסנתר לט"ו בשבט"אילן אילן" - גרסת הפסנתר לט"ו בשבטנתנאל לייפר1
בחרתי בלחן הידוע והמוכר של פיטסבורג לשיר "אילן". השיר מוכר לי שנים ארוכות ורק לאחרונה נודע לי כי הוא הולחן על ידי האדמו"ר בעל ה'אמונת אברהם' מפיטסבורג זצ"ל (מוזיקה)
קה ריבון עלם נוסח ויז'ניץ - גרסת הפסנתרקה ריבון עלם נוסח ויז'ניץ - גרסת הפסנתרנתנאל לייפר
גם השבוע בחרתי במנגינה לפיוטו של רבי ישראל נג'ארה - י-ה ריבון עלם וגם הפעם בקשה של חבר. המנגינה שמקורה בויז'ניץ מושרת בקהילות רבות גם לפני חופות (שירים חסידיים)

שירים חסידיים

שירים חסידיים - מדור מוזיקה של כיכר השבת מביא לכם את כל הלהיטים והשירים החסידיים הכי חדשים, מטובי הזמרים והבעלי מנגנים בעולם המוזיקה החסידית יהודית.

כיכר facebook