אאא

בבסיס חיל הים בחיפה, נצפו אורחים לא שגרתיים: מתנדבים חרדים מארגון זק"א הגיעו לבסיס, כחלק מתוכנית שמוביל דובר צה"ל לחיזוק הקשר בין צה"ל לבין מובילי דעה בקרב גורמים שונים בחברה הישראלית.

בביקור נבחנו שיתופי פעולה חדשים בין הארגון החרדי לצה"ל ונערכה לאנשיו סקירה על הפעילות הצבאית וחשיבותה.

לבסיס בחיפה הגיעו 30 בכירים ומתנדבים מזק"א, בראשות היו"ר יהודה משי זהב, ומנכ"לו אהרון צור. במהלך היום דנו הגורמים הצבאיים עם בכירי זק"א ברעיונות לשיתופי פעולה.

בין היתר, דווח בצה"ל, בחנו דרכים לעשייה משותפת בפעילות מבצעית של איתור נעדרים בים, כמו גם בקיום תרגילים משותפים, נוכח העובדה כי לזק"א יחידת צוללנים, אשר בזמן כתיבת הדברים פעילות בניסיון לאיתור הצוללן שנעדר באזור אשדוד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בנוסף, אנשי זק"א ביקרו בכלים השונים המשמשים את חיל הים וקיבלו סקירה מקיפה על הפעילות הצבאית של החיל וחשיבותה, בין היתר ממפל"ג השליטה, סא"ל דותן ורב חיל הים.

"בביקור כזה המתנדבים החרדים רואים בעיניים את הגאווה, החלוציות והציונות ומבינים שהשד לא נורא כל כך", סיפר לאתר צה"ל יו"ר הארגון, יהודה משי-זהב. "חשוב שיכירו את המערכת גם בשביל ליעל את העשייה המקצועית המרובה, וגם בשביל לחבר בין האנשים, שאחר כך יהיו שגרירים באוכלוסיות שלהם ויביאו לקירוב אחים".

הפרויקט הוא חלק מיוזמה של דובר צה"ל, במסגרתה מוזמנים בכירים ומובילי דעה מגורמים שונים בחברה הישראלית לביקורים בצה"ל לצורך דיון מעשיר וחיזוק שיתופי פעולה. בין הגורמים שהשתתפו עד היום בפרוייקט: יו"ר הסתדרות העובדים, בכירים מאוניברסיטאות, רבנים ראשיים, ועדת הכלכלה של הכנסת ועוד.