אאא

תאונת דרכים קשה אירעה אתמול (שני) בגוש עציון בין ארבעה כלי רכב, בה נהרגה ד"ר שירה אברמזון בת 60 תושבת היישוב תקוע. נוסעת נוספת שישבה לידה ברכב פונתה במצב קשה לבית החולים.

מתנדבי 'איחוד הצלה' וכונני מד"א שהוזעקו למקום, ביצעו פעולות החייאה בד"ר אברמזון אך נאלצו לקבוע את מותה. חמישה נוסעים פלסטינים פונו במצב קל על-ידי הצלב האדום.

זאבי סופר חובש 'איחוד הצלה' סיפר: ''מדובר בתאונה חזיתית בין רכב פלסטיני לרכב ישראלי, אני וחובשים נוספים של 'איחוד הצלה' טיפלנו בפצועה שמצבה מוגדר בינוני ולמרבה הצער הנהגת נהרגה במקום, כמו כן הענקנו טיפול ל-4 פלסטינים שנפצעו קל. רופא צבאי קבע את מותה של הנהגת, הרקע לתאונה הקשה אינו ברור''.

ד"ר אברמזון שימשה כרופאה בבית החולים 'שערי צדק' ולפני כשנתיים נפטר בעלה לאחר שלקה בדום לב, הותירה אחריה שבעה יתומים.

אחת מבנותיה, מתחנכת במוסדות 'מגדל אור' במגדל העמק, ואמש, נאלצו בהנהלת המוסדות לבשר לה כי לאחר פטירת אביה, איבדה כעת גם את אמה.

הבת, קיבלה את הבשורה בצורה קשה מאוד, והועברה באמבולנס ממגדל העמק אל ההלוויה שהתקיימה בשעות הלילה המאוחרות, כשהיא מלווה בצוות רפואי ובאנשי מגדל אור.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

יעקב ישראל ירט, עוזרו של הרב יצחק דוד גרוסמן, סיפר ל'כיכר השבת' כי שעה קלה לפני התאונה, הגיעה תושבת תקוע לבקר את בתה הלומדת במקום, כאשר הילדה אברמזון בת ה-16 בקשה ממנה להעביר לאמה מכתב ברכה, כשהיא נותנת לה מספר שקלים כדי שתצרף לכך גם שוקולד.

אך למגינת הלב, המכתב לא הגיע ליעדו, והילדה נאלצה לקבל את הבשורה הקשה מכל כי אמה, אליה רצתה לשגר מכתב ברכה ושוקולד, נהרגה בתאונת דרכים.

"אני מפורק לרסיסים. לא ידעתי שיש אצלי בגוף מושג שנקרא דמעה, והיום זה יצא בלי שליטה", מספר ירט בכאב, "עברתי הרבה אירועים טראומתיים בחיים שלי, ראיתי הרבה מראות קשים ונוראים בעיניים שלי, אבל היום זה יצא בלי שליטה".

"לשבת מול ילדה שבוכה, ילדה בת 16 שאבא שלה נפטר לה מדום לב בידיים, ועכשיו אמה נהרגה בתאונת דרכים. וכל מה שהיא צועקת אבא למה??? ואין לי מה לענות לה חוץ מאשר להוזיל איתה דמעה ולשאול אבא למה?", משחזר ירט בעצב את הרגעים הקשים.