כפי שפורסם, אתמול נפגש נעם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, עם הגאון רבי יוסף שלום אלישיב שליט"א. הפגישה החלה בשעה רבע לשתיים בצהרים, והיא נועדה, לדבריו של שליט, להביא לתמיכה של הציבור החרדי במאבקה של המשפחה לשחרור הבן החטוף ולקבל דברי ברכה, חיזוק ועידוד.

בשיחה עם ´כיכר השבת´ אמר שליט: "הרב אלישיב הוא מחשובי הרבנים בעולם. מטרת הפגישה היא לקבל דברי חיזוק ועידוד במאבק למען בני. אנו רוצים בין היתר גם להביא את דברנו למגזר החרדי, כי חשוב שהציבור יהיה שותף, יתפלל למען שחרורו, וחשוב לא להרפות ולדרוש שוב ושוב מהממשלה לקיים את מצוות פדיון שבויים שהיא מצווה נעלה ביהדות".

הגרי"ש אלישיב ברך את שליט ואמר כי יתפלל למען בנו. "מצוות פדיון שבוים היא מצוה גדולה", הדגיש הרב אלישיב וקרא לציבור החרדי כולו להתפלל למען גלעד. כן קרא הגרי"ש מהציבור להקדיש את סדרי הלימוד בחג השבועות הבעל"ט, לזכותו של החייל השבוי הנמק בכלא החמאס.

הגרי"ש התעניין במהלכים שננקטו עד היום למען שחרורו ובפעולותיו הנוכחיות של ראש הממשלה בנימין נתניהו למען שחרור שליט. הרב הוסיף וקבע כי מצוות פדיון שבוים חלה גם על ראש הממשלה ועליו החובה לפעול למען שחרורו.

אתמול שודרה במהדורה המרכזית של ערוץ 2 השיחה בין השניים, שתועדה במצלמות הוידאו.