אאא

הרבה אנשים שהגיעו לחנויות הספרים במטרה לרכוש את הספר "שלישי באשמורת" התאכזבו לגלות שישנם חנויות בהן לא נשאר ולו ספר אחד למכירה. כל אלפי העותקים שהודפסו - אזלו בתוך שבועיים ו"שלישי באשמורת" הוכרז כ"רב מכר" תוך זמן קצר מעת צאתו לאוויר העולם.

 "שלישי באשמורת" הפך במהירות לספר מועדף בציבור וציטוטים נרחבים ממנו מובאים בהרצאות, בסמינרים ובשולחן שבת, ומוסדות וארגונים גדולים רואים אף חשיבות גדולה להעניק אותו למחנכים ולתלמידים.

מה עושה את הספר "שלישי באשמורת" לספר כ"כ מיוחד ומבוקש, שזכה לאמונם ולברכתם של גדולי ישראל שליט"א, ובראשם הגאון רבי חיים קניבסקי שליט"א - בעלה של הרבנית ע"ה, אף התבטא על הספר "הסיפורים כאן נכונים ויכולים להביא לידי יראת שמים".

התשובה נעוצה בכך שהספר "שלישי באשמורת" הוא ספר של הרבנית ולא ספר על הרבנית!

הספר "שלישי באשמורת", הוא בלעדי וראשון מסוגו, בכך שהרבנית ע"ה הייתה שותפה מלאה ליצירתו. היא הכתיבה את המסופר בו בשפתה המרוממת והטהורה מידי יום שלישי באשמורת הבוקר לאחת ממקורבותיה הגב' ח.ר. אטיאס תבלחט"א, כאשר הרבנית ע"ה היא  גם זו שהוסיפה מוסר השכל לרבים מהסיפורים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

זו גם הסיבה שהסיפורים נכתבו בגוף ראשון ובדייקנות מרבית השומרת על טהרת ועוצמת המסרים ממש כפי שסופרו מפיה וכפי שמעיד במכתבו חתנה הג"ר זעליג ברוורמן שליט"א: "הזדמן לי לקרוא את הסיפורים שנמסרים באוטנטיות ונותנים את התחושה כאילו בעלת השמועה עומדת וניצבת לנגד עינינו". ואכן הספר "שלישי באשמורת" התקבל ונקרא ברגש ובהתלהבות בקרב כל הצבור ובכל הגילאים והוא נוגע לכל אחד עמוק בלב.

בסוף הספר מובאות עצות וסגולות בדוקות אשר היו שגורות בפי הרבנית ע"ה, למזור, רפואה ובריאות ועוד. אלו נאמרו בחלקן ישירות לגב' ח.ר. אטיאס וחלקן נמסרו לה ע"י בני ביתה הנאמנות.

בספר "שלישי באשמורת" הושקעה גם מחשבה רבה בצורה החיצונית של הספר ומופיעים בו תמונות יחודיות אשר בחלקן נמסרו ע"י בני המשפחה, זאת על מנת להגיש לקוראים יצירה מושלמת ומוקפדת. הספר הודפס במהדורת כרומו צבעונית, בכריכה קשה ועיצוב מיוחד. עם זאת נמכר הספר במחיר מוזל בכדי שכולם יוכלו ליהנות ממנו, להתחזק ולפעול לעילוי נשמתה של הרבנית קניבסקי ע"ה.