שלמה מעוז
אאא

"לא אמרתי חרדים נהנתנים" אמר שלמה מעוז בראיון ראשון לאחר ההסתה החמורה אותה ביצע במוצאי שבת ברשת ב'. אלא שהמראיין אבי מימרן לא ויתר, והשמיע את ההקלטה המדויקת בה נשמעת המילה נהנתנים.

המדובר במהדורה המרכזית אמש ברדיו 'קול ברמה', כאשר בעקבות דבריו של מעוז - שפורסמו כאן בכיכר השבת, העלה אבי מימרן את ד"ר מעוז לראיון נוקב על דברי ההסתה החמורים וחסרי הבסיס שאמר.

במהלך הראיון הארוך, הציג בפניו אבי מימרן את העובדות האמיתיות והנתונים הרלוונטים, ודרש ממנו שלא לומר דברים שאינם נכונים.

כזכור, במוצאי השבת האחרונה התראיין ד"ר שלמה מעוז בתכנית 'כל היום' ברשת ב' אודות המחאה הכלכלית, וניצל את הבמה בכדי להסית ולהפית שקרים בגנות הציבור החרדי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בין היתר אמר מעוז למראיין: "שמת לב שהחרדים לא מפגינים? זה מפני שהם הנהנתנים, הם נהנים, יש להם בתי ספר מסובסדים, ישיבות מסובסדות, אוטובוסים צהובים מסובסדים, מזון מסובסד, קרקע מסובסדת כמו ברמת שלמה הכריזו כרגע שיבנו שם שוב, או באלעד..."

המראיין מצידו, חש ככל הנראה תמיהה עקב הדברים אודות המצב הכלכלי הפנטסטי כביכול של החרדים שהחיים אצלם נעשים ללא מאמץ - חינם אין כסף, וניסה לתהות, "הרי מדובר באוכלוסיה הכי ענייה, זהו פרדוכס?!", אלא שמעוז המשיך ללהג: "זו אוכלוסיה מאוד ענייה, כי בעצם היא חיה כולה על כספי חלוקה".

בהמשך הוא גם הוסיף דברי הבל: "יש כבר ניצנים של חלק מהם שמוכנים לעבוד. אני מכיר אחד שדווקא... הפנצ'ר-מאכר שלי שהוא חרדי ועובד ולא רואה בזה בושה".