אאא

חגיגה מרגשת: לפני קצת יותר מ-12 שנה, אירע הפיגוע הקשה ברחוב חיים עוזר בשכונת בית ישראל בירושלים. מחבל מתאבד פוצץ עצמו סמוך לצאת השבת ליד קבוצת אזרחים שיצאו מישיבה לחוזרים בתשובה במקום.

בפיגוע הקשה שנצרב בתודעה הישראלית נהרגו עשרה בני אדם וכשישים נפצעו.

אחד הפצועים בפיגוע האכזרי היה הפעוט שמעון ישראל לוי, שעבר הנשמה על-ידי קמב"ץ זק"א בירושלים, בנצי אוירינג, שבניגוד לכל הסיכויים הצליח להחיות אותו בשטח.

הפעוט נחרט בציבור בישראל לאחר שהתמונה שלו, מוחזק בידיו של בנצי אוירינג בזירת הפיגוע, פורסמה בכל כלי התקשורת והפכה לסמל ולזיכרון מהפיגוע הנוראי.

אורינג פינה את התינוק לבית החולים בזמן שההורים של התינוק, הרב אורן לוי ורעייתו, נפצעו גם הם והועברו לטיפול רפואי בבית החולים בעוד אינם מעודכנים באשר למצבו של בנם הפעוט.

קצת יותר מ-12 שנה אחרי, הערב (ראשון) חוגג שמעון ישראל לוי את בר המצווה שלו, ואיך לא - אורח הכבוד של הערב יהיה בנצי אורינג שהציל את חייו בזירת הפיגוע.

הרב אורן לוי, אביו של הפעוט שנפצע וחוגג הערב בר מצווה אמר בשיחה מרגשת עם "כיכר השבת": "אנחנו מודים לבורא עולם על החסד ועל הנס הגדול שעשה לנו. זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו".

"בהזדמנות זו אנחנו מודים מקרב לב לרב בנצי אוירינג על השליחות הגדולה והמסירות נפש שעשה למען ביננו. ומברכים אותו שיראה בזכות זה נחת מכל יוצאי חלציו", מוסיף האבא בהתרגשות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הרב אורן לוי מוסיף ומספר על הרגע המרגש בעת שהזמין את בנצי אוירינג לבר המצווה. "אפשר להגיד שזו ההזמנה הכי מרגשת, הוא הפך לחלק מהמשפחה שלו, המשפחה הגדולה".

 (צילום: פלאש 90)
התמונה שנצרבה בתודעה הישראלית (צילום: פלאש 90)

בנצי אוירינג, אומר בהתרגשות בשיחה עם "כיכר השבת" כי "זה מרגש ביותר עבורי, זה מחזיר אותך שלוש עשרה שנה אחורה לפיגוע הקשה".

"אני מנסה לשחזר את הרגע הזה - מהפיצוץ ועד שהוצאתי אותו מתוך להבות האש. אני מרגיש שהוא חלק מהמשפחה שלי, זה יום מרגש מאוד", מוסיף אוירינג.

על חגיגת בר המצווה אומר איש ההצלה כי "לא כל פעם מתעסקים רק בשכול ובגופות אלא גם כן במשהו שהצלחתי להציל ולהגיע עד הרגע המרגש של בר המצווה".

 (צילום: פלאש 90)
שער "ידיעות אחרונות", בוקר לאחר הפיגוע 
הגדלה