אאא

גילויים מרגשים ממלחמת העולם השניה נחשפו אתמול (שלישי) במהלך ביקורו של ראש-הממשלה בנימין נתניהו וסגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן בהוסטל לניצולי שואה.

במהלך הסיור שוחחו חברי המשלחת עם מספר דיירים:

הם פגשו עם אתי נדיב - ניצולת שואה, אחת מתאומות מנגלה. היא סיפרה להם על ספרים שהיא קוראת. "זה דבר גדול  - לקרוא איך הכל התחיל", אמרה.

עידית יאפו בת 104 שעברה מגרמניה לאנגליה החלה ללמוד מוסיקה אחרי שהבינה שאין עתיד ליהודים בגרמניה. עידית ספרה שעברה לגור באנגליה בשנת 34' כשהיטלר החל להתחזק בגרמניה. באנגליה עשתה תואר בהיסטוריה של האומנות.

עידית אמרה: "יהודיה בגרמניה לא יכולה הייתה לצפות למקצוע או תעסוקה". עידית הוסיפה כי בשנת 51' הגיעה ארצה והתחתנה בישראל עם 'צבר' שפגשה בפריז. ראש הממשלה איחל לעידית שנים רבות של בריאות ואמר "אפשר להגיד כאן היום – עם ישראל חי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

דיירת נוספת בשם לינור ברנשטיין הציגה אלבום תמונות משפחתי.

יוסף אדלר, דייר נוסף במקום סיפר לרה"מ על זיכרונותיו מהמפגש עם הצורר אדולף אייכמן בוינה במעבר הטרנספורט. אדלר סיפר ששמע את אייכמן אומר כמה מילים בעברית.

בדרכו החוצה פגש ראש-הממשלה את האחיות הדי שטיינברג ופאני לוטנגר. הדי סיפרה לראש-הממשלה שבהיותה עורכת לשונית בצעירותה, ערכה את האנציקלופדיה שכתב אביו.

ראש הממשלה אמר להדי: "אם עבדת עם אבי, כנראה שהיית ממש טובה בעבודתך, והוא יודע להעריך אנשים שטובים בעבודתם".