אאא

למרות שעברו מספר ימים מאז פיגוע הירי במוזיאון השואה בוושינגטון, בעיתונות הניו-יורקית ממשיכים לעסוק בסיפור. בכל יום מובאים עדויות נוספות הקשורות לפיגוע.

בסוף-השבוע פורסם ביומון הנחשב "ניו-יורק פוסט" הצהרה שכתב אריק וון ברון בנו של המחבל. "הלוואי ואבי ולא המאבטח היה נהרג בירי ביום רביעי", כתב בתחילת ההצהרה. "שנאתו של אבי כלפי היהודים היא מחלה שהרסה את המשפחה כולה. איני יכול להביע עד כמה אני מצטער שג´ונס, ולא אבי, איבד את חייו. זה לא הוגן ולא צודק. אני יכול רק להציע את תנחומיי העמוקים", הוסיף.

כזכור, ביום רביעי שעבר, בשעות ערב, נכנס ג´יימס וון ברון למוזיאון השואה והחל לירות לכל עבר. שעה קלה לאחר הפיגוע, נודע כי מדובר בגזען קשיש השונא יהודים. בעבר הוא נשלח לכלא בגין פעילות נגד יהודים.

"הגזענות של אבי היתה כצל אפל המרחף מעל חיי", הוסיף וכתב הבן. "מעולם לא שיערתי בנפשי כי זעמו של אבי יוביל למעשה כה קיצוני. מעולם לא דמיינתי כזה דבר. האיש בן 88. מעולם לא חשבתי שיעשה משהו כזה. אני עדיין בהלם", סיפר.

הבן פרסם גם הצהרה הפונה ישירות לכל הגזענים בארה"ב: "לקיצוניים שמאמינים כי אבי היה גיבור: חשוב שתבינו כי מה שהוא עשה היה מעשה פחדני. פעולותיו חותרות תחת התנועה שלכם ומחזקות את ההתנגדות למטרה שלכם. אין לזוכרו כגיבור או כאיש אמיץ, אלא כפחדן שאינו מסוגל להשלים עם המציאות ועם זה שהרס את חיי משפחתו בעבור אידיאולוגיה המטפחת הרס וצער".