אאא

שנה בדיוק חלפה היום (רביעי) מאז הפיגוע שכוון נגד הפרופ' השמאלני זאב שטרנהל, שנה בדיוק חלפה מהיום בו האשימו גורמי שמאל קיצוניים, כי ארגוני ימין למיניהם עומדים מאחורי הפיגוע - ולא נתפס שום גורם הקשור לפיגוע.

כזכור, לפני שנה נפצע קל ברגליו חתן פרס ישראל לחקר מדע המדינה לשנת 2008, פרופסור שטרנהל בן ה-73, לאחר שמטען צינור התפוצץ על הדלת הכפולה של ביתו ברחוב עגנון בירושלים. הפיצוץ אירע כאשר שטרנהל ניסה לנעול את דלת ביתו. הוא פונה לקבלת טיפול רופאי בבית-החולים 'הדסה עין-כרם' בירושלים.

אתרי החדשות ידעו לספר באותו היום, כי "היחידה המרכזית של מחוז ירושלים פתחה בחקירה, כאשר החשד הוא כי מדובר בניסיון פיגוע של הימין הקיצוני".

אחד האתרים דיווח מספר ימים לאחר הפיגוע כי "ארגון ימין קיצוני החשוד כי אחראי לשורה ארוכה של פיגועים שבוצעו בשנים האחרונות הוא זה שככל הנראה עומד מאחורי הניסיון לפגוע בשבוע שעבר באיש השמאל, פרופ' זאב שטרנהל, באמצעות פיצוץ מטען צינור שהונח בפתח ביתו. חשד זה עולה מן החקירה המשולבת של היחידה המרכזית (ימ"ר) במחוז ירושלים והחטיבה היהודית של השב"כ". 

מאמצים רבים הושקעו כדי לחשוף את אותם "גורמי ימין" העומדים מאחורי הפיגוע, אולם עד היום, המשטרה לא הצליחה לאתר אף אדם.

בימין הביעו הערב תרעומת על המשטרה וכלי-התקשורת שקפצו להאשים את הימין. "זו הייתה עלילת דם קלאסית. ברור שפרובוקטור מהשמאל עשה את הפיגוע. הרי אם אכן גורם בימין היה מעורב, אפשר להיות בטוחים שהמשטרה הייתה מגיעה אליו".