אאא

הר' שמוליק שארף, שליח חב"ד בדלהי, הודו שאיבד לפני כשנתיים את רעייתו מירה הי"ד מפגיעה ישירה של טיל גראד במהלך מבצע עמוד ענן, נישא הלילה בשנית. החופה המרגשת נערכה באולמי "בית רבקה" בכפר חב"ד ב' והשתתפו בה רבים שביקשו לשמח את שארף לאחר האסון הכבד שעבר לפני כשנתיים.

הר' שארף ובנו, יוסף יצחק, נפצעו קשה בפגיעת הטיל ובעקבות כך אף לא השתתף בהלוויית רעייתו הי"ד. בחסדי ה', התאושש שארף מפצעיו ושב לפעילות איתנה. כעשרה חודשים לאחר האסון הנורא, חזרו שארף וילדיו לשליחות שנקטעה בהודו. בהמשך, מתכוון הרב שארף לייסד את "בית מירה"  בלב המיין באזאר המפורסם, על שמה של מירה המנוחה.

בראיון שהעניק הרב שארף ל-ynet סמוך לפציעה, שחזר את הרגעים הקשים. "אני זוכר שהייתה אזעקה, אשתי אמרה לי, 'בוא נרד למטה', אמרתי לה, 'אנחנו לא נספיק'. תוך 10 שניות היה פיצוץ. קמתי מהרצפה, חיפשתי את אשתי, לא ראיתי אותה, לקחתי את שלושת הילדים בקומה הרביעית לחדר הילדים, אבל הרגשתי שהידיים שלי תלושות מהגוף, הקומה הייתה מופצצת לגמרי, ירדתי למטה וצעקתי לשכנים, 'הילדים שלי בחדר ילדים, תעלו, תראו מה קורה עם אשתי', והתיישבתי על ספסל".

"ההחלטה שלנו לחזור לשליחות לא נועדה רק להחזיר את הפעילות שעשינו עד כה, אלא להוסיף ביתר שאת ולהגביר את הפעילות" אמר הרב שארף בראיון למתי טוכפלד, כתב 'ישראל היום', "הרבי מליובאוויטש שלח אותנו להפיץ את בשורת הגאולה בכל מקום בעולם, ולכן צריך לדעת לשים בצד את הכאב ואת האובדן האישיים ולהמשיך קדימה".