אאא

"אין שום דיל עם 'הבית היהודי' על בחירת הרבנים הראשיים לישראל", כך מבהיר היום (חמישי) בנחרצות, בכיר בתנועת ש"ס בשיחה עם "כיכר השבת".

כזכור, ב"ישראל היום" פורסם אתמול כי מאחורי הקלעים נרקם "דיל" חשאי בין בכירים בתנועת ש"ס לראשי ארגון 'צוהר' ובכירים במפלגות התומכות במועמדות הרב דוד סתיו, לרבה הראשי של ישראל.

ההבנות המתגבשות בין הצדדים, כך דווח, הם שהרב הראשי הספרדי שלמה משה עמאר, ימשיך לכהונה נוספת בתפקידו, וש"ס לא תתנגד למינוי הרב סתיו לרב הראשי האשכנזי. לטענת העיתון, זו הסיבה לתכיפות החלטת הממשלה לאשר כבר בישיבה הראשונה את הארכת כהונת הרבנים הראשיים בארבעה חודשים.

ב'יהדות התורה', האשימו השבוע, את ש"ס בדיל עם 'הבית היהודי', במהלך דיון בכנסת על הארכת כהונת הרבנים הראשיים לישראל.

כאמור, בכיר בש"ס מכחיש מכל וכל קיומו של ה"דיל" ואומר כי "יתכן ואנשיו של הרב עמאר סגרו  באופן פרטי על דעת עצמם דיל כזה או אחר, אך זה לא מחייב בשום פנים ואופן את ש״ס ואת מרן פוסק הדור הרב עובדיה יוסף".

לדברי הבכיר, "אין שום סיכוי שהרב עובדיה יתמוך ברב סתיו ובטח לא כשזה כרוך בהדחתו של הרב מצגר שהוא רב ראשי מכהן".

בתוך כך, ל"כיכר השבת" נודע כי הרב הראשי יונה מצגר, השומר על עמימות בימים אלה, מתכוון  גם הוא לנצל את זכותו ולהתמודד שוב לתפקיד.

הרב מצגר נהנה מפופולריות רבה בקרב הרבנים החברים בגוף הבוחר, בנוסף הוא מקיים קשר הדוק עם בית מרן הגר"ע יוסף, מה שעלול להוות בעיה עבור הרב סתיו בניסיונותיו להיבחר לתפקיד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לפני מספר שבועות, בעיצומו של המשא-ומתן הקואליציוני, נחשף ב"כיכר השבת" כי יו"ר 'הבית היהודי', נפתלי בנט, נפגש עם הרב מצגר בבניין 'בית יהב' בירושלים במשך למעלה ממחצית השעה.

בלשכתו של הרב מצגר סרבו אז להתייחס לתוכן הפגישה ולעצם קיומה. לעומת זאת, בלשכתו של בנט אמרו כי מדובר ב"פגישת היכרות".

לפי ההתפתחויות, אין לשלול כי על רקע המשא ומתן הקואליציוני שהתנהל בין 'הבית היהודי' ל'הליכוד ביתנו', עלה בשיחה גם העניין הזה.

עם זאת, בלשכת הרב מצגד מבהירים כי לא חל שינוי בעמדתו, וכי הוא איננו מתכוון להתמודד פעם נוספת לתפקיד הרב הראשי לישראל, גם אם החוק יאפשר זאת.