אאא

המלחמה השקטה בש"ס יוצאת החוצה. ערוץ 10 מדווח אמש (ראשון) כי מפלגת ש"ס לא תמנע הקפאה נוספת של עוד חודשיים - כפי שדורשת ארה"ב מישראל.

על-פי הדיווח של העיתונאי צ´יקו מנשה, בשיחות סגורות הפתיע חבר הקבינט המדיני ביטחוני, אריאל אטיאס, מי שנחשב ללשון המאזניים בישיבת הקבינט שאמורה לעסוק בנושא, כי ש"ס לא תמנע הקפאה נוספת.

מנשה מסביר כי מדובר בהצהרה מפתיעה, שכן עד עתה טען ראש הממשלה כי אין לו מספיק תומכים להקפאה נוספת וכי ושרי ש"ס היו לשון המאזניים.

לדברי מנשה ששוחח עם גורמים בש"ס, "העמדה שהביע שר השיכון והבינוי היא גם עמדתו של הרב עובדיה יוסף וכי הוא לא יאפשר משבר משמעותי בין הנשיא אובמה לנתניהו".

על-פי הגורמים, אותם הוא מצטט, התנאי שהציבה המפלגה הוא התחייבות מצד ארצות-הברית כי מדובר בהקפאה האחרונה".

יו"ר ש"ס, אלי ישי, שמע על הדיווח, ורתח. "מרן הורה להתנגד לכל המשך הקפאה", אומר השר ישי.

יש לציין, כי השר ישי דבק בנוסח זה לאורך כל השבועות האחרונים, גם בראיונות לתקשורת וגם בדברים ברורים שהשמיע בישיבות הממשלה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אמש, לאחר הדיווח בערוץ 10, הוציאה לשכתו של השר ישי הודעה ברורה: "הגר"ע יוסף אמר ליו"ר ש"ס השר ישי כי ש"ס תתנגד לכל הקפאה אפילו בת חודשיים. כך הונחו כל שרי ש"ס לנהוג".

לדברי מקורבים לישי שניסו לסנגר על אטיאס, "כנראה העיתונאי שפרסם הדברים בשם אטיאס - לא הבין אותו כראוי"...

מקורבי אטיאס שהריחו את המהומה המתקרבת, מיהרו אף הם להבהיר: "אטיאס לא אמר מעולם שההקפאה תימשך. ציטטו דברים לא נכונים בשמו".

כך או כך, הציטוט בשם אטיאס שמתפרסם הערב, לצד ההכחשה הנמרצת של היו"ר ישי, ממחישה עד כמה הפערים בין השניים, בנושאי ארץ-ישראל, רחוקים אחד מהשני.