אאא

המאבק בצמרת ש"ס חוזר: לפני קצת פחות מחודשיים, יו"ר ש"ס אריה דרעי והיו"ר לשעבר אלי ישי נפגשו לשיחה בארבע עיניים בחדר סיעת ש"ס בכנסת, ממנה הם יצאו בפנים מחויכות ובהבטחה כי "נעשה הכל כדי לשמור על ש"ס". כיום, שבועות אחרי, נראה כי האחדות בצמרת ש"ס לא מחזיקה מעמד.

חודשיים אחרי, הטחת האשמות בין שני האישיים חוזרת ובגדול. אתמול, הן אף זכו לאזכור בתקשורת, זאת לאחר שמקורביו של ישי הדליפו לחדשות 2 כי לכאורה מנע דרעי את מינויו של ישי ליו"ר ועדת חוץ וביטחון.

אנשי ישי זעמו והגיבו: "עצוב שדרעי מעדיף את עופר שלח על פני חבר מפלגתו", אנשי דרעי שהכחישו את הידיעה החליטו לתקוף דווקא את ראש הממשלה בנימין נתניהו "שמנסה להמשיך ולבחוש בש"ס באמצעות קידומו של ישי", כך לדבריהם.

אחד ממקורביו של ישי התייחס היום לחשיפת חדשות 2 ואמר: "מה יצא לדרעי מזה שהוא מנע מישי להיות יו"ר ועדת החוץ וביטחון? אם הייתה שם אישיות חרדית אולי הגזירות היו קצת יותר קלות, בגלל התנצחות אישית הציבור החרדי מפסיד, זה חילול השם ובושה".

זו הייתה יריית הפתיחה לחידוש המאבק (הגלוי) בין דרעי לישי. "הסכסוך בין השניים היה קיים כל החודשים האחרונים, זה רק לא הודלף לתקשורת" אמר היום גורם בחדר סיעת ש"ס.

את המתח בין השניים, ניתן היה היום לראות בפומבי בישיבת סיעת ש"ס, דרעי וישי ישבו זה לצד זה אך לא הביטו אחד בעיני השני. כשדרעי סיים את דבריו, שאלה העיתונאית רינה מצליח "מה, אלי ישי לא מדבר?", דרעי שתק.

מאחורי הקלעים, פועלים אנשיו של דרעי שעות נוספות בכדי לטשטש את כוחו של ח"כ אלי ישי, ביטאון ש"ס יום ליום החל בשבועות האחרונים לצנזר את תמונתו של היו"ר לשעבר ולהתעלם ממנו.

שתי דוגמאות בלטו בעיתון שהודפס בסוף השבוע שעבר. בתמונה שפורסמה בו, נראה יו"ר ש"ס כשהוא יושב לצד ראש ישיבת 'כסא רחמים' הגאון רבי מאיר מזוז במהלך הילולת רבי מצליח מזוז זצ"ל, מבדיקה קצרה עולה כי בתמונה המקורית ישב ח"כ ישי מימין לגר"מ מזוז, אך בעיתון החליטו למחוק את תמונתו.

 (צילום: פלאש 90)
את התמונה הזו כנראה לא תראו ב'יום ליום'. אלי ישי, הצהריים (צילום: פלאש 90)
הגדלה

דוגמה נוספת נראתה בתמונה אחרת שפורסמה בעיתון, בה נראה חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי שלום כהן בשמחת פדיון הבן לנכדו של ח"כ ניסים זאב, בתמונה נראים הגר"ש כהן, דרעי וזאב. גם כאן, מבדיקה קצרה עולה כי בתמונה המקורית נראה גם ח"כ אלי ישי, אך בתמונה בעיתון - ישי נעלם.

מקורביו של דרעי, ששמעו על הביקורת נגד ההחלטה לצנזר את תמונת ישי, הגיבו ואמרו: "מותר לו לעשות לישי את מה שהוא עשה לאריה דרעי במשך 13 שנה. אלי ישי הוא הקוזק הנגזל, הוא משחק אותה מסכן, תמים וישר דרך כאשר ההיפך הוא הנכון".

מנגד, אנשי ישי כעסו ואמרו: "חוץ מחילול ה' שום דבר לא יוצא מזה, הם חושבים שהם פוגעים באלי ישי, הם פוגעים בציבור הספרדי כולו ובתנועת ש"ס בפרט". 

גורם בכיר בסיעת ש"ס אמר היום כי: "השקט בש"ס ישרור רק כאשר דרעי יכיר בכך שישי היה יו"ר ש"ס והוא לא עוד חבר כנסת מן המניין, וכשאלי ישי יכיר בזה שדרעי הוא יושב הראש של התנועה. אם זה לא יקרה - המחלוקת הזו תימשך עוד הרבה זמן".

גורם ביום ליום אישר בשיחה עם 'כיכר השבת' כי השמטת תמונתו של ישי הגיעה במכוון: "אנחנו לא סתם מצנזרים תמונות, אנחנו מקבלים הוראה מלמעלה". 

תגובת 'יום ליום': "אנו נותנים ביטוי לכל חברי הכנסת של ש"ס ובמערכת אין שום הנחיה למחוק שמות או דמויות".