אאא

דבריה של ח"כ איילת שקד לפיהם "הוחלט בקרב הסיעה להקציב זמן נוסף להתכנות תוכנית "הרב אריאל - הרב עמאר", ולאפשר לרב עובדיה יוסף להכריז בקולו על תמיכה בתוכנית זו עד ליום ב' הקרוב" גורמים לזעם רב בקרב פעילי תנועת ש"ס בפרט, ובקרב מעריציו ותלמידיו של מרן הרב עובדיה יוסף בכלל. 

במהלך שעות הצהריים, מאז נאמרה האמירה של ח"כ שקד, עברה האחרונה מתקפה גדולה מצד פעילי ש"ס ותלמידיו של הגר"ע יוסף, זאת בין היתר באמצעות הודעות טקסט עם דברי מחאה שנשלחו למכשיר הטלפון האישי של חברת הכנסת שקד. 

המתקפה נגד ח"כ שקד, החלה לתפוס תאוצה לאחר שמספר פעילי ש"ס פרסמו הודעות מחאה הנושאות את מספר הטלפון של שקד בקבוצות וואטסאפ חרדיות, ובעיקר כאלו המזוהות עם ש"ס, ההודעות הועברו מקבוצה לקבוצה - והפכו להתארגנות מאסיבית.   

בשעות הצהריים, ניסו מספר עיתונאים חרדים להרגיע את הרוחות, ופרסמו הודעות לפיהם הח"כית לא התכוונה להטיל אולטימטום נגד מרן הגר"ע יוסף, וכי דבריה לא כוונו חלילה לפגיעה בכבודו של מנהיגה הרוחני של ש"ס.

אולם, למרות ההבהרה שהועברה דרך עיתונאים חרדים, יוזמי המחאה החליטו להמשיך את המתקפה נגד חברת הכנסת שקד וזאת בגין אי התנצלות מפורשת שלה בעקבות האמירה.

בהודעה שהופצה בקבוצות הוואטסאפ החרדיות בשעות הערב - נכתב: "איילת שקד עדיין לא התנצלה, אנחנו נמשיך לסמס לה עד שהיא תוציא הודעה מסודרת ותתנצל בפני גדול הענקים בדורנו מרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף".

אחד מפעילי ש"ס שהניע את המהלך, מספר לכיכר השבת: "מאוד כאב על הביזוי של גדול הדור. איך חברת כנסת שמתיימרת לשרת ציבור דתי, יכולה להציב אולטימטום לענק שבענקים מרן הרב עובדיה יוסף? היא פעם פתחה את הספרים שלו? להציב אולטימטום בכזו חוצפה? צריך בשביל זה עזות מיוחדת". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 

"הנושא כאב לי מאוד" מספר אחד העומדים מאחורי המהלך, "החלטתי לשלוח לה הודעת סמס ולהביע את מחאתי. לאחר ששלחתי, חשבתי לעצמי, שמן הראוי ליידע את כל חבריי לדבריה של שקד, שגם הם ימחו גם. משם זה התגלגל במהירות, ומאות אנשים עשו כמונו, ושלחו לה הודעות עם מחאה על ביזוי גדול הדור".

 "אני בטוח שלהבא, כל מי שיחשוב לדבר סרה בגדול הדור, יחשוב פעמיים לפני שיפתח את הפה וידבר שטויות".

לסיום מבטיח הפעיל, כי כל עוד שקד לא תתנצל בפה מלא על דבריה, הסמסים ימשיכו לזרום למכשיר הסלולארי שברשותה.

 (צילום: פלאש 90)
אחתל ממתקפות הסמס היזומות של 'ישראל שלי' בעבר (צילום מסך)
הגדלה

בדיקת 'כיכר השבת' מעלה, כי לא מדובר במתקפת סמס ראשונה מסוגה המתקיימת בשנים האחרונות, נקודה מעניינת נוספת היא, שמאחורי מחאות סמס יזומות רבות בשנים האחרונות, עמדה דווקא תנועת 'ישראל שלי' מאחוריה עמדו עד לבחירות חברת הכנסת איילת שקד ויו"ר מפלגתה נפתלי בנט. 

את תגובת ח"כ שקד לא ניתן היה להשיג