אאא

בעקבות התפטרותו של שר הרווחה יצחק (בוזי´) הרצוג ("העבודה") מהממשלה, תדרוש מפלגת ש"ס מראש-הממשלה בנימין נתניהו את תיק הרווחה - כך נודע ל"כיכר השבת".

אם ראש-הממשלה ייעתר לבקשה של ש"ס, ככל הנראה השר ללא תיק ר´ משולם נהרי (ש"ס) - יקבל את תפקיד הרווחה.

"נבקש את התפקיד, בנוסף לתפקידים שכבר נמצאים אצלנו", אומר גורם בכיר בש"ס בשיחה שקיימנו עמו בצהריים, שעה קלה לאחר התפטרותו של הרצוג. ש"ס כיום מחזיקה בתיק הפנים (יו"ר המפלגה אלי ישי), השיכון והבינוי (אריאל אטיאס), והדתות (יעקב מרגי).

הרצוג הודיע על התפטרותו, שעות ספורות לאחר הודעת יו"ר המפלגה, שר הביטחון אהוד ברק, על הקמת מפלגה חדשה - "עצמאות".

במהלך מסיבת עיתונאים, אמר הרצוג בפנים כעוסות: "נשף המסיכות של אהוד ברק הסתיים". עוד אמר הרצוג, כי "מה שקורה היום אינו סוף התהליך, אלא רק המשכו. אני שמח שברק הבין את המציאות והתפטר. כעת יש הזדמנות ליצור שינוי במפלגה. הגיע הזמן להפסיק לעשות שקר בנפשנו ולפרוש מהממשלה עם השיח המאיים והגזעני".

הרצוג סיפר כי החליט על התפטרותו לאחר ששוחח עם חבריו למפלגה. "נגמרו הימים שבהם מפלגת העבודה פעלה על פי איש אחד. שוחחתי עם חברי כנסת רבים ואני קורא לכולם להישאר בסיעה כדי להוביל אותה למקומות טובים. אני משוכנע היום, יותר מתמיד, שמפלגת העבודה חזרה להיות בית פוליטי לרבים מחבריה".

שר הרווחה היוצא התייחס גם למצב שבו נמצא כיום ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואמר כי "יש כאלה שהתבלבלו בין תפקידה של מפלגת העבודה לבין סידור העבודה של נתניהו. אנחנו לא פועלים על פי סידור העבודה שלו".

גורם בליכוד לגלג על הרצוג. "חבל שהוא נזכר רק עכשיו, אחרי פרישת ברק. במשך שנתיים הוא ישב על הכסא, וכעת לאחר פרישת ברק הוא נזכר לדבר".