אאא

ההחלטה של הכנסת לדחות את מועד כניסתו לתוקף של שעון החורף עד ל-27 לאוקטובר תספק עוד שעת אור יום, לשמחתם של רבים, אך העובדה שמדובר בהחלטה שהתקבלה רק לאחרונה מאיימת ליצור בעיות בכל הנוגע לשימוש במכשירים סלולריים מתקדמים, החל מיום שבת הקרוב.

מערכות ההפעלה של מחשבים ומכשירים ניידים, כמו סמארטפון וטאבלטים, מעדכנות את המעבר לשעון החורף במועדים קבועים שמוגדרים על ידי היצרנים, בהתאם לתאריכים שקובעת המדינה. בשנה האחרונה נדחה פעמיים מועד כניסת שעון החורף והדבר צפוי ליצור שיבושים בהגדרות מערכות ההפעלה במכשירים, כמו בשעון של המכשירים הסלולריים וביומני הפגישות של המשתמשים.

בנובמבר אשתקד החליטה הכנסת על דחיית כניסתו לתוקף של שעון החורף מהתאריך המסורתי, 8 לספטמבר, עד ל-6 לאוקטובר. בתחילת יולי השנה נדחה שוב תאריך כניסת שעון החורף לתוקף וזה יקרה רק ב-27 לאוקטובר. כתוצאה מכך בחלק ממערכות ההפעלה עדיין מעודכן ה-8 ספטמבר, יום שבת הקרוב, כתאריך כניסת שעון החורף לתוקף והצגת השעה והפגישות ביומן עלולה להופיע בסטייה של שעה קדימה או אחורה לאחר תאריך זה.

כיצד למנוע שיבושים?

היום (א') החלו חברות הסלולר בשליחת הודעות SMS ללקוחותיהן ובהן מוסבר כי כדי להימנע משיבושים אפשריים בשעון וביומן מומלץ לשנות את אזור הזמן במכשיר מירושלים לאתונה, יוון, לפני יום שבת. לאחר כניסת שעון החורף לתוקף ב-27 לאוקטובר מתבקשים הלקוחות לשוב ולשנות חזרה את אזור הזמן לאוטומטי.

בחברות הזהירו כי גם לאחר ביצוע השינוי עלולים לחול שיבושים כתוצאה, לדוגמה, מקבלת זימון לפגישה ממכשיר שבו יומן הפגישות אינו מסונכרן עם מועד כניסת שעון החורף לתוקף. ההמלצה לכן היא לרשום בשורת הנושא את שעת הפגישה כדי לוודא בהמשך שזאת לא השתבשה.

לקוחות שייסעו לחו"ל בין ה-8 לספטמבר ל-27 לאוקטובר צריכים לזכור להחזיר את אזור הזמן מיוון לאוטומטי לפני הנחיתה כדי שהשעון במכשיר יתעדכן בהתאם למדינת היעד, ולהעביר אותו שוב ליוון עם חזרתם ארצה.

בחברת סמסונג ישראל אמרו היום כי הם מתכננים להוציא עדכון אוטומטי גורף השבוע שיעדכן את כניסת שעון החורף בכל המכשירים שנקנו על ידי יבואן רשמי בארץ. אולם בעלי מכשירים אחרים יצטרכו לבצע את העדכון בעצמם.

בחברה אפל מעדכנים את המכשירים החדשים. בחודש הקרוב צפויה לצאת גרסה 7 של מערכת ההפעלה למכשירים הניידים של החברה שכבר תכלול את התאריך המעודכן של כניסת שעון החורף.
הגרסה מיועדת לבעלי מכשירי אפל 4 ואייפד 2 ומעלה.