(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

הנער אורי דנינו כבר תאונה קשה שעות לפני שחגג את בר-המצווה שלו. אביו, אלחנן, התראיין לתוכנית 'שמונה עד עשר' עם מרדכי לביא, וגולל את הסיפור המצמרר.

"ביום חמישי היינו אמורים לחגוג בר-מצווה לבן הבכור שלנו, אורי. ביום חמישי בבוקר, נסעתי יחד עם אורי וחמי להתפלל אצל הרב עובדיה יוסף ולהתברך מפיו.

"לאחר התפילה נכנסנו לחדרו של הרב. הוא הושיב את אורי על הכסא שלידו והסביר לו מה זה מהות התורה, מה זה חשק ללמדו תורה וכמה צריך חשק כדי להיות גדול בתורה. אורי מאוד התרגש, וכמובן גם אני וחמי.

"בתום הביקור נסענו לסיור בירושלים לצילומים ולאחר-מכן חזרנו לבית לארוחת צהריים ולמנוחה קצרה. בשעה שלוש, אשתי עיצאה לכיוון מודיעין. אליה הצטרף חמי וגם הבן אורי. הם נסעו כדי להביא משפחה אלינו לבית, לקראתה חגיגת בר-המצווה.

"ליד מחנה עופר, נכנס בהם רכב מהצד - בדיוק איפה שישב אורי. האוטו הסתובב פעמיים-שלוש ועצר במעקה בטיחות. לא ידעתי על התאונה עד שחמי הרים טלפון. 'נפגענו כולנו, תגיע לזירה', הוא אמר לי. לא ידעתי איפה, אבל יצאתי מיד עם הרכב לכיוון מודיעין.

"כשהגעתי לצומת, התגלה מה שהתגלתה: ראיתי את אשתי שהייתה חגורה - בלי הכרה, חמי היה בהלם מוחלט, מלמל כמה מילים. הערתי את אשתי ולא עזבתי אותה עד שווידאתי שהיא יודעת. אז הפרמדיקים החלו בטיפול".

דנינו ממשיך ומתאר: "בתוך כל ההמולה, אני שומע שפרמדיק שואל 'איך אני מזהה את הילד שנמצא באמבולנס?', רצתי מיד לאמבולנס ופתחתי את הדלת. רואה את אורי מצולק בפנים עם סימני דם.

"החובשת אמרה תסגור את הדלת, תן לנו להגיע ל'הדסה'. ברגע הזה הבנתי שהתרחשה תאונה לא-קלה".

דנינו מספר כי בשבת חגגו לו חבריו 'שבת בר-מצווה' על-יד מיטתו בבית-החולים. "זו הייתה שבת מדהימה", סיפר.

לדברי הרופאים ייקח לפחות חודש לשיקום. "נחגוג מסיבת הודיה כפולה", אמר האב.