אאא

רצף האירועים בירושלים, בהם מעורבת העדה החרדית, מצליח להוציא את עיריית ירושלים מדעתה. הערב (שני), בחשאיות גמורה, הושחת העירוב המהודר בירושלים, על-ידי עובדי העירייה.

מדובר בעירוב מהודר מבית-וגן עד להדסה עין-כרם. בסך-הכל - שלושים עמודי עירוב.

"לפני שנה וחצי, בתקופת כהונת לופוליאנסקי, הסדרנו את כל העניין מול העירייה", מספר בכאב ל"כיכר השבת", הרב יעקב-יצחק רוכמן, חבר ועדת העירוב.

"מפעם לפעם", הוא מספר, "חילונים היו מחבלים בעירוב וכל פעם מחדש נאלצנו לתקן את הנזקים. לאחרונה היה שקט יחסי, אבל זה היה מסתבר השקט שלפני הסערה. הערב, קיבלנו הודעה בהולה ממנכ"ל העירייה שאנחנו צריכים להוריד את העירוב. מנכ"ל המועצה הדתית אמר לעירייה שבשום אופן לא ניתן לפגוע בעירוב".

בעיריית ירושלים גילו זריזות ובתוך שעות מרגע הפנייה למועצה הדתית, הוסר כל העירוב על-ידי עובדי העירייה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

העירייה בתגובה:

בהתאם לסיכום שהתקבל בין הרב משה קצנלבוגן הרב הממונה על העירוב במועצה הדתית יחד עם רבני העירוב בירושלים, הושלם בשבוע שעבר שדרוג התוואי העירוני של העירוב ההיקפי במימון מיוחד של העירייה. בהתאם לסיכום, לאחר שהסתיימו העבודות בתוואי ההיקפי, הוסר העירוב השכונתי באזור קרית יובל, וזאת תוך עמידה בלוחות הזמנים אשר נקבעו מראש.

ע"פ מסקנות הועדה העירונית, הרב הממונה על העירובין במועצה הדתית הוא הסמכות ההלכתית לתיאום עבודות עירוב בירושלים.

העירייה תמשיך ותפעל ע"פ הסיכומים שהתקבלו ע"מ לוודא ולשמר את תוואי העירובין בירושלים, בשיתוף ותיאום עם כל הגופים הקשורים לנושא, מתוך הבנה והסכמה רחבה של צרכי האוכלוסיות בירושלים.

'כיכר השבת' ימשיך לעקוב ולדווח.