אאא

אתמול פרסמנו, כאן בכיכר השבת, כי שפעת החזירים הגיעה באופן רשמי לציבור החרדי ולעולם הישיבות. השפעת התגלתה אצל בחור מישיבת מיר. המדובר בבחור אמריקאי שאינו למתגורר בארץ, והגיע ללמוד בישיבה.

בימים האחרונים נבדקו מספר מקרים של חשש להדבקה בשפעת הקטלנית, בקרב הציבור החרדי בירושלים. הערכת הרופאים הינה, כי אכן המדובר במקרי הידבקות בשפעת הקטלנית.

היום אנו מדווחים כי ההדבקות בשפעת הפכה לכמעט מגיפה היוצרת פאניקה של ממש, בקרב הגורמים המטפלים בציבור החרדי.

לכיכר השבת נודע כי עד לרגע זה לא ברור מספר הנדבקים בשפעת, זאת לאור העובדה שקיים פער של שבוע ימים בין החשיפה לחולה לבין גילוי המחלה אצל הנדבק עצמו.

עוד נודע כי קופות החולים קיימו דיון מיוחד בנושא כיצד יש להערך להתפשטות המאסיבית של השפעת בקרב הציבור החרדי. לכיכר נודע עוד כי משרד הבריאות פועל בשעות האחרונות על מנת לגמד את העיסוק התקשורתי בפרשה, שלא תדלוף החוצה או תיצור פאניקה בציבור. "כנראה שמספר ישיבות יסגרו באופן זמני באם היקף העניין יצא לתקשורת", אומרים לנו גורמים בירושלים.

כתב כיכר השבת מציין כי התפשטות השפעת היא בריכוזים החרדיים ובמיוחד בשכונות גאולה, מעלות דפנה, צאנז ושכונות נוספות. עוד נודע כי בנו של רב מפורסם, באחת החסידויות הגדולות, נדבק במחלה, זוהה ומטופל כעת.