אאא

הנגיף הקטלני שמסעיר את העולם, עכשיו גם בישראל: תומר וג´ים, הישראלי שאושפז בבית החולים בנתניה לאחר ששב ממכסיקו וחש ברע, חולה בשפעת - כך מסר היום (ג´) משרד הבריאות, בעקבות בבדיקות מעבדה שנערכו לו.

נמסר כי מצבו הבריאותי טוב, אך עם זאת הוא יישאר בבידוד לצרכי השגחה וטיפולי תרופתי במחלה עד שיחלפו תסמיני השפעת. ישראלי נוסף שיש חשד כי לקה במחלה מאושפז בכפר סבא, אולם תוצאות המעבדה בעניינו טרם התקבלו.

במשרד הבריאות ניהלו רישום של כל אנשי הצוות הרפואי ובני המשפחה שבאו במגע עם החולה. בדיון שיתקיים בשעות הצהריים תתקבל החלטה אם יש לתת להם טיפול מונע בתרופה "טמיפלו", או לתת טיפול כזה רק למי שיופיעו אצלו סימנים של שפעת. במערכת הבריאות אמרו כי לא הופתעו מהעובדה שהתגלה בארץ חולה: "ההערכה היתה שזה רק עניין של זמן", נמסר.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי "חוזר מנכ"ל משרד הבריאות יצא רק ביום ראשון בבוקר". לא נמסר אם ננקטו צעדים כלשהם כלפי בית החולים, וגם לא אם ניתן טיפול מונע לחולים אחרים ששהו במסדרון המחלקה, בזמן שוג´ים שכב שם.

הבוקר הורה מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ´ אבי ישראלי, להעלות את רמת ההיערכות למגיפת שפעת החזירים מדרגה 3 לדרגה 4, על רקע הנחיות ארגון הבריאות העולמי. ממשרד הבריאות נמסר כי מבחינה מעשית לא מדובר בשינוי משמעותי, משום שמערכת הבריאות בארץ כבר נערכה למצב. "המשרד חוזר ומדגיש כי יש להקפיד על היגיינה אישית", נמסר.