מירי רגב  ניסים בלאק  גור  bxho ckge

שרב לוהט מאפריקה? כך תחסכו בחשמל

החום הכבד שבא בעקבות השקע השרבי מאפריקה, גרם לנו להפעיל את המזגן נון-סטופ. מה עושים עם חשבון החשמל בסוף החודש? • מדריך מיוחד: בלי לכבות את המזגן - כל הטיפים לחסיכון בחשמל (צרכנות)

|
י' בסיון תשעד   14:04  08.06.14 
שרב מאפריקה? כך תחסכו בחשמל
(צילום: פלאש 90)
אאא

מעוניינים לחסוך בחשמל, אך מפחדים לכבות את המזגן? הכתבה הזו בשבילכם. אין בית בישראל שאי אפשר לחסוך בו בהוצאות החשמל, הבנת הפעילות של המכשירים ושימוש נכון יקצצו את חשבון החשמל שלכם באופן משמעותי, מבלי להוריד את רמת החיים עם פעולות פשוטות שלא דורשות מאמץ מיוחד.

הביטו סביבכם לרגע, כמה נורות חשמל דולקות ברגע זה ומאירות חדרים שאף אחד לא נמצא בהם? המחשב כבר מעלה אבק אך הוא  מחובר לחשמל למרות שאין לו שימוש כרגע. הטו אוזן אתם שומעים את המקרר? ככל הנראה המנוע שלו עובד, מדוע? למה הקור בו לא נשמר? יתכן מאוד שהשארתם את הדלת פתוחה זמן רב מידי.

בעידן המודרני חשמל הוא אוויר לנשימה, לרגע ינתקו אתכם מחשמל וכבר אתם בלחץ, מזיעים ממחסור במיזוג, אחרי שעה כבר אין מים קרים, עוד חצי שעה עוברת המקפיא הפשיר ואתם רצים עם כל תכולת המקפיא בעגלת התינוק של  מוישי לבניין הסמוך בו עדיין יש חשמל, ומפזרים את המצרכים בכל חריץ פנוי במקפיא שכן.

טיפים לצרכנות נובונה של חשמל של המזגן

נתחיל עם כמה טיפים לשימוש נבון במזגן, לא. לא מבקשים ממכם לכבות את המזגן, אך קניית מזגן נבונה ושימוש נכון חותכים בצריכת החשמל שלו.

 • אם עדיין לא קניתם מזגן כדאי להוסיף עוד קצת כסף ולקנות מזגנים בטכנולוגית אינוורטר, מזגנים אלו חותכים בעלות האחזקה עד 30%. במזגן רגיל כאשר החדר מגיע לטמפרטורה הרצויה המזגן מכבה את המנוע ונשאר על אוורור בלבד, לאחר שטמפרטורת החדר עולה המזגן שעושה בדיקה פעם בחצי שעה מגלה זאת ומתחיל שוב לקרר את החדר. לעומת זאת טכנולוגית האינוורטר מאפשרת למזגן להתאים את עצמו כל הזמן לטמפרטורת החדר, הוא אינו כבה ולכן גם לא דרושה צריכה גבוהה כדי לשוב ולקרר את החדר מחדש. 
   
 • התייעצו עם בעל מקצוע לגבי המזגן הנדרש לקירור החדר, מזגן קטן מדי שווה יעלות גרועה וצריכת חשמל גבוהה.
   
 • סגרו חלונות ודלתות בכדי שהחדר יתקרר מהר יותר.
   
 • קרני השמש גם מבעד לחלון סגור מחממות את החדר, סגרו את התריסים או הווילונות, כך תוכלו להפעיל את המזגן במעלה אחת פחות בלא לחוש בכך.
   
 • שימו לב לתקינות המזגן, החליפו פילטרים בזמנים הנדרשים (בממוצע: בקיץ פעם בחודש ובחורף פעם בחודשיים, או על פי הוראות היצרן), כך תרוויחו פעמים אוויר נקי יותר ותחושה נעימה, וכמובן גם חיסכון בחשמל.
   
 • רוב הטיפים שנאמרו עד עתה מדברים על ניצילות אנרגיה מקסימלית. שימו לב לדירוג האנרגיה. הדרוגים נעים בין-G ל-A, כאשר דירוג A הוא הטוב ביותר מבחינת צריכת חשמל. לאורך זמן העלויות הכרוכות בקניית מזגן בעל נצילות אנרגטית טובה משתלמות על ידי החיסכון הגדול בעלויות החשמל.
   
 • מומלץ לפני הקיץ והחורף, לשטוף את היחידה החיצונית. השטיפה תעשה על ידי מי ברז לא לפני שניתקתם את המזגן ממקורות החשמל. (רצוי להתייעץ עם טכנאי בו לפני פעולה זו).
   
 • אם אתם גרים בקומת הגג והבית הופך לתנור, כדאי לבצע הלבנה בגג כך תמנע הקרנת חום מוגברת מן הגג.

טיפים לחיסכון במכשירי חשמל ביתייים 

עשיתם את ההנחיות דלעיל, המזגן שלכם הוחלף וגם התריסים סוגרים אך עדיין הבית לא מספיק קר - או אם אתם אוהבים לגור במקפיא, הורידו את המעלות למינימום והקפיאו עצמיכם. מה עם עלויות החשמל? יש לנו טיפים שיחסכו לכם בשאר מוצרי החשמל הגדולים בבית.

 

חיסכון בצריכת החשמל של המקרר

 • הרחיקו את המקרר מן הקיר כ-15 סנטימטרים לפחות. כך חום לא יצטבר מאחרי המקרר ויגרום לפעילות מנוע מיותרת.
   
 • התאימו את טמפרטורות המקרר לפי מזג האוויר בחוץ, אם לא חם מידי הורידו את המעלות. טמפרטורה מתאימה תמנע הפעלת המקרר על ידי הטרמוסטט פעמים רבות.
   
 • אל תשאירו את דלת המקרר פתוחה שלא לצורך. 

 

חיסכון בצריכת החשמל של התאורה

 • החליפו את נורות הליבון לנורות פלורצנטיות. מנורה פלורצנטית צורכת חשמל פחות בעשרות אחוזים ואורך חייה גבוה. 
   
 • התאימו את עוצמת התאורה של הנורה לגודל החדר (אין צורך ב-100 וואט בשירותים).
 • אל תכבו ותדליקו את המנורות לעיתים תכופות.

 

חיסכון בצרכית החשמל של דוד המים (בוילר)

 • בניגוד למקובל לחשוב, מערכת החימום המהיר חוסכת יותר חשמל ממערכת החימום הרגילה.
   
 • בשעת הקנייה (וגם לאחריה) בקשו מהמתקין לכוונן את טמפרטורט הטרמוסטט ל-65 מעלות אתם לא צריכים יותר מזה. (חשוב לעשות זאת על ידי חשמלאי מוסמך).
   
 • לא צריך להיות גאון בכדי להבין שהתקנת טיימר על דוד החשמל היא צורך הכרחי, כך לא תשכחו אותו דולק בערב שבת, תחסכו בחשמל ויהיו לכם מים חמים בשעות שקבעתם מראש מבלי להמתין.
 הוסף תגובה+
הוסף תגובה+
שימ/י לב! תגובתך תאושר אוטומטית ולא תעבור סינון של העורך. אנא קרא/י את התגובה שוב לפני השליחה! במידה ותגובה זו תימחק בגלל ביטויים לא הולמים והכפשות, תחסמ/י אוטומטית ע"י המערכת ולא תוכל/י יותר להגיב במנגנון זה.
5
5
רק דברים קשורי
אדם
08/07/2014
מִי-הָאִישׁ, הֶחָפֵץ חַיִּים; אֹהֵב יָמִים, לִרְאוֹת טוֹב. נְצֹר לְשׁוֹנְךָ מֵרָע; וּשְׂפָתֶיךָ, מִדַּבֵּר מִרְמָה..."לא צריך להיות גאון בכדי להבין שהתקנת טיימר על דוד החשמל היא צורך הכרחי, כך לא תשכחו אותו דולק בערב שבת, תחסכו בחשמל ויהיו לכם מים חמים בשעות שקבעתם מראש מבלי להמתין.
אדם | 08/07/2014
▾ דווח על תגובה זו  0 
4
חיסכון
נחמה
12/06/2014
בעזרת השם , לאחר חיפושים מרובים מצאתי את קרם העיניים מסדרת דרמור - פרי פיתוח המחלקה לרוקחות של האוניברסיטה העברית בירושליים. קניתי בבית מרקחת גאולה, אבל חברה סיפרה לי , שיש מבצע גם בקופת חולים לאומית - ברחוב עמוס 1. אני ממליצה בחום לאמא של מוישי ולכל האמהות , שרוצות לחוש בטוב ולהיראות יפות לפני בעליהן בערב שבת קודש וגם ביום חול- זה יעזור- DERMOR.

חיסכו בהוצאות - פנו כספכם לחינוך וליעדים אחרים - ריכשו מוצרים תוצרת הארץ !
נחמה, חיפה | 12/06/2014
▾ דווח על תגובה זו  0 
3
בוגרי אפריקה
יחזקאל
11/06/2014
השיטה של השמה-מדוקדקת על מקורות האנרגיה הם תוצאה של אבדן-שליטה, וכי באפריקה השחורה השאלה היא על ביטוח-צד-שלישי?... או ״יש לך זכויות״... אם לא נרוץ אחרי הזנב של עצמנו נגיע למעמד-הר-סיני, ולא לדגה, שומים, ובצלים, שלכשעצמה אין בה תאווה בלי שהם ״חינם מין המצוות״... שנזכה לאימון אישי, ולא רק כלכלי. בארצנו, זבת חלב ודבש.

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
יחזקאל | 11/06/2014
▾ דווח על תגובה זו  0 
2
בוגרי אפריקה
יחזקאל
11/06/2014
הטיפים האלו הם בדיוק לא לאפריקנים, ובדיוק כן לישראל מי שחי באקלים מסוים כל השנה אין לו תכתיבים של ביטוח ואחריות, מה שמתקשר, אמנם, באירוניה לפסוק: ״זכרנו את הדגה השומים והאבטיחים...״ הרי הריצה אחרי הזנב של עצמנו כל כולה מעידה על שיטת הישרדות בלי יציקת תוכן חדש ומיוחד, עבדא בהפקירא ניחא ליה...

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
יחזקאל | 11/06/2014
▾ דווח על תגובה זו  0 
1
מילים כדורבנות ל"ת
חביבה
08/06/2014
חביבה | 08/06/2014
▾ דווח על תגובה זו  0 
רוצה שהתגובות שלך יעלו אוטומטית? הירשם כעת ל"כיכר השבת"
מתוך הסרטון
לא תאמינו אלו שרידים יהודיים מצאו ברומא
הסגולה היומית: כך נשפר את חיינו לטובה • צפו
סדקים באורך 20 ק"מ התגלו בקרחון ענק
החור באוזון - הקטן ביותר מאז התגלה • צפו
התחקיר השקרי: הכתב עוזב את תחום החינוך
צפו: שוטרים חילצו רכבים שנתקעו בשיטפונות
ראשי סיעות הימין, היום עם נתניהו
תיעוד מרחפן: העקיפה המסוכנת של הנהג