אאא

שר הביטחון, אהוד ברק, מבהיר הערב כי הפיצוצים המסתוריים באיראן לא מעידים על תחילתה של מתקפה על הכורים הגרעיניים במדינה. "לא נכון לדבר על הדברים האלה בתקשורת", אמר ברק בראיון לערוץ 2.

על הקשר עם האמריקאים, אמר ברק: "אנחנו הרבה יותר קרובים אחד לשני בהבנה של הגרעין האירני. צריך לזכור שישראל היא ריבון במזרח התיכון ובסופו של דבר ישראל אחראית לביטחונה לקיומה ולעתידה".

ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, התבטא לאחרונה בחריפות בעניין תקיפה באיראן ומתח ביקורת על התנהלותם של אהוד ברק וראש הממשלה בנושא. בהתייחסו לדברים אמר ברק: "את דעתי על התבטאויותיו אמרתי כבר. בתוך השנה הזו מאז פרישתו של דגן התרחשו שינויים משמעותיים. המזרח התיכון משתנה באופן מהיר ואינטנסיבי. הצורה שבה הוא התפרץ מזיקה והצורה שבה הוא מתנהל - מזיקה", אמר ברק.

"הנושאים הביטחונים נשקלים בכל הרמות ובכל הרצינות. בסוף הממשלה צריכה לקבל החלטות".

באיראן מתרחשים בחודשים האחרונים פיצוצים מסתוריים, במקומות שבהם פועלים - על פי דיווחים - כורים לייצור נשק גרעיני. איך מתייחס לכך שר הביטחון הישראלי? "קורים כל מיני דברים כבר שנים, זו לא "התחלת המתקפה". עמדת כולנו היא שאם 'כוח המקרה' מתערב, כמו כל צעד אחר שהיה מוריד את אירן מהגרעין – הדבר הוא מבורך", הוא אומר.

"צריך לפעול נגד הדבר הזה בכל אמצעי. הפיצוצים המסתוריים לא מעידים על תחילת מתקפה".