אאא

בכל ריכוזי היהדות החרדית, עוקבים בדאגה אחר מצבו הבריאותי של שר התורה, מרן הגאון רבי חיים קנייבסקי בן ה-84, שאושפז אמש (רביעי) בבית החולים.

בשעות הערב, לאחר שגברו הכאבים ברגלו של הגר"ח וחום גופו עלה בצורה מדאיגה, פנו בני הבית להתייעץ עם העסקן הרפואי הרב אלימלך פירר, שמיהר לשגר אמבולנס של 'עזרא למרפא' שפינה את הגר"ח לבית החולים 'מעייני הישועה'.

בבית החולים נערכו לרב בדיקות מקיפות, במהלכן התברר כי הרב סובל מדלקת באחת מרגליו, ובשל-כך הוחלט לאשפזו בבית החולים, לצורך מתן אנטיביוטיקה דרך הווריד.

במהלך הבדיקות בחדר המיון, עבר הרב גם צילום ריאות והתעורר חשש לאיזה ממצא,  וזה תרם להחלטה להשאיר  את הרב לאשפוז בבית החולים לטיפול ומעקב. התקווה היא כי ישוחרר לביתו עוד לפני השבת הקרובה.

בכדי לתת לשר התורה את הטיפול הטוב ביותר, הוחלט לאשפזו במחלקת טיפול נמרץ של בית החולים, שם יזכה הרבה למנוחה לה הוא זקוק ולטיפול רפואי צמוד.

הבוקר, נערך מניין מיוחד לתפילת שחרית בחדרו של הגר"ח קנייבסקי בקומה השישית של בית החולים. יצויין כי מאז בואו של הגר"ח למקום, הוא ממשיך בסדר לימודו הרגיל, ולא נותן להמולה סביבו להפריע לו בשגרת יומו. כבר אמש ביקש הרב את ספרי לימודו, ואף הסטנדר שלו הובא לבית החולים, בכדי שיוכל לשקוד על תלמודו כהרגלו מדי יום.

הגר"ח הודיע הבוקר לילדיו כי הוא חש בטוב, ואינם צריכים לשנות את סדר יומם. הרב הוסיף וביקש מהם כי כל אחד ישוב לביתו ולימודיו, מלבד בנו הגדול הרב אברהם ישעיהו, בנו הרב שאול ונכדו נאמן ביתו הרב אריה קנייבסקי, שנשארו איתו כמדי יום.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בבית החולים מבקשים מהמוני הסקרנים שלא להגיע למקום, כאשר הוצבה שמירה סביב הקומה בה שוהה הגר"ח בכדי למנוע ממנו טרדות של סקרנים.

בשעות הצהריים, התקיים מניין מצוצמצם לתפילת מנחה בחדרו בבית החולים. לאחריו, במשך דקות ארוכות קיבל הגר"ח לברכה מספר חולים מהמחלקות הסמוכות.

הרופאים בבית החולים מדווחים על שיפור במצבו של הרב ומקווים כי כבר מחר יהיה ניתן לשחררו לביתו לקראת שבת.

ציבור בני התורה נקרא להעתיר בתפילה עבור הגאון רבי שמריהו יוסף חיים בן פאשה מרים לרפואה שלימה בתוך שאר כל חולי ישראל.