אאא

על רקע יישומו של חוק הגיוס החדש שאמור להוביל לשוויון בנטל, מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי לאומי, שר-שלום ג'רבי, נועד בימים האחרונים עם הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף, בלשכתו בירושלים.

השניים שוחחו על גלגולו של "חוק טל", ועדת פרי וועדת שקד. ג'רבי הביע בפני הרב את עמדתו אותה הציג בכל הוועדות, לפיה ראוי שהשירות יהיה בשיתוף פעולה תוך הסכמה והידברות. כמו כן הבהיר כי השירות האזרחי אין תפקידו לשמש כ"כור היתוך".

במהלך הפגישה הציג ג'רבי לרב הראשי, נתונים אשר מצביעים על עלייה במספר המתנדבים החרדים מידי שנה, כאשר סה"כ סיימו או נמצאים בשירות כיום כ-5,615 מתנדבים חרדים.

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, שר-שלום ג'רבי אמר לאחר הפגישה: "אני רוצה להודות לכבוד הרב על הירתמותו לטובת נושא השירות הלאומי-אזרחי. לרב יש יכולת לאחות את השסעים בחברה ולאחד את הציבור הישראלי על כלל מגזריו. השירות האזרחי משמש כגשר בין המגזר החרדי לחברה הישראלית. אני רואה חשיבות רבה בשיתוף פעולה ובהידברות עם המגזר החרדי, כי רק זו הדרך הנכונה לשילובם בחברה".

לפני חודש, נפגש מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי לאומי עם הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, בלשכתו בירושלים. הפגישה עם הרבנים הראשיים הינה כחלק ממסע ההדברות עם המגזר החרדי אותו מנהל השירות האזרחי-לאומי בניסיון למנוע את הקרע בין הצדדים.