אאא

בימים האחרונים התפרסם בערוץ 2 על סיפור שהשתיקה יפה לו שהיה הרקע להפרדה בין הבנות הספרדיות לבנות האשכנזיות בבית-הספר "בית-יעקב" בעמנואל.

עם פרסום הפרומו לתוכנית ובפרט לאחר השידור המלא של התוכנית, הטלפון שלי לא הפסיק לקבל שיחות מגורמים רבים. החל מידידים וכלה ברבנים, אנשי ציבור וחינוך שטרחו לבדוק עימי האם ידענו על הפרשיה הכאובה הזו במהלך "פרשת עמנואל".

לאחר שהבהרתי להם כי המידע היה מצוי בידינו, ויתירה מכך גם מה שפורסם עדיין איננו כל המידע שהיה מצוי בידינו אז-כהיום, והדברים קשים וחמורים ביותר.

כל הנ"ל הביעו פליאה רבה, איך יתכן שכלאנו את הדברים ולא הוצאנו אותם לכלל הציבור. בפרט כאשר מידע כזה היה גורם להבנה עמוקה יותר של הפרשיה גם מבחינה פנים חרדית.

אכן, אין חולק שמבחינה פוליטית-ציבורית זה היה הצעד הכדאי, אבל השאלה היתה האם זה הצעד הנכון, הכשר והראוי.

הלב ביקש לעשות שימוש בחומרים, זאת בפרט לאור מסע השיסוי האישי של חסידי סלונים נגדי ונגד משפחתי וילדי תוך שהם משתמשים בפרטים שהיה ברור להם שהם שקריים כ"עובדות" על לבושה של רעייתי תחי´, אלימות, איומים, הפחדות, פריצה לדואר האלקטרוני ושימוש בחומרים מתוכו על מנת להזיק ועוד ועוד... למרות כל זאת ובניגוד להתנהלות הצד שכנגד השכל הישר הורה לא להכריע בחומר הנפץ הזה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

חברי הנהגת תנועת "נוער כהלכה" העבירו פה אחד את ההחלטה בנושא לוועדת הרבנים בראשותו של מורינו הגאון הגדול הרב יעקב יוסף שליט"א שדנה בנושא בכובד ראש והבהירה שאין לעשות שימוש בנושא בפרהסיה.

מאבקה של תנועת "נוער כהלכה" הוא להביא לקביעת קריטריונים דתיים ברורים ושווים לקבלת תלמידים למוסדות החינוך השייכים לכולנו ומתוקצבים מהקופה הציבורית. ירצה אדם להפלות ולהתעמר יתכבד לעשות זאת על חשבונו האישי כפי שעושים זאת היום חסידי סלונים בעמנואל.

מאבקה של תנועת "נוער כהלכה" נחל הצלחה חלקית גם בפרשת עמנואל, והיום כל מנהל/ת נזהרים שבעתיים להפלות על רקע עדתי מהחשש על תקציבם כפי שקרה למקימי החומה בעמנואל.

תנועת "נוער כהלכה" פעלה – פועלת – ותפעל אך ורק על פי הוראות רבניה מורי דרכה ללא כל מורא וחשש עד למיגור תופעת האפליה בקבלת תלמידים/ות במגזר, ושאף אחד לא ירחץ בניקיון כפיו כאשר הוא דוחה ללא דין נשמות טהורות שכל חטאן הוא היותן בנות עדות המזרח.

אנו תקוה שלא יהיה צורך ב"פרשת הסמינרים" הממשמשת ובאה, ושלא יאמרו שלא הזהרנו.