אאא

הותר לפרסום: משטרת המחוז הדרומי, מרחב נגב, הצליחו במבצע חוצה יבשות להחזיר לארץ 2 בנות שנחטפו על-ידי אביהן לפני כחודש וחצי והועברו לתאילנד.

בפעילות של משטרת באר שבע בשילוב פרקליטות ויחידות מחוזיות וארציות הוחזרו שתי הבנות ביום שישי האחרון בריאות ושלמות ארצה לאחר שנחטפו על ידי אביהן לפני כחודש וחצי.

על פי חקירת המשטרה, תחילתו של הסיפור בתאריך כז' ניסן (27.4.14), אז הגישה האם תלונה בתחנת המשטרה בבאר שבע כנגד האב של הבנות על הפרת הסדרי ראייה, בכך שהאב לא החזיר את הבנות בנות ה-3 וה-5 כנדרש לאמם.

ביום הגשת התלונה עשו חוקרי תחנת באר שבע בפיקודו של רפ"ק דורון אלוני ניסיונות לאתר את הבעל, וביצעו פעולות חקירה דחופות שנעשו עוד באותו לילה, כולל שיחה עם נתב"ג.

מהר מאד  הוברר כי האב חטף את בנותיו, הוציא להן דרכונים ועזב את הארץ וטס ליוון, משם לטורקיה ורוסיה, עד שהגיע ליעד האחרון - תאילנד. בשלב זה, הוחלט במחוז הדרומי על הקמת צוות חקירה מיוחד, שלווה ע"י פרקליטות המדינה, יחידות ארציות והאינטרפול של אגף החקירות והמודיעין.

בני משפחתו של החשוד, ע"פ החשד, סייעו לו בחטיפה תוך שהם מפעילים עליה לחצים לרשום מסמך חתום בשמה בו היא מאשרת לכאורה כי האב לקח את הבנות בהסכמתה. ככל שחלף הזמן מצבו הנפשי של האב הידרדר וגם מצבו הכלכלי ועלה חשש ממשי לשלומן של הבנות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בהערכת מצב שביצעו במשטרת המחוז הדרומי עם כלל הגורמים המעורבים הוחלט להוציא צו מעצר בינלאומי כנגד החשוד. מאחר ואין הסכמי הסגרה עם תאילנד וגם אינם חתומים על 'אמנת האג'  הוחלט לערב את נציג משטרת ישראל בתאילנד ואז עלה רעיון לביצוע תרגיל חקירתי ייצרתי בתאילנד, דבר שדרש את הטסתה המהירה של האם לתאילנד והותיר חלון זמנים קצר של מספר שעות בודדות בו האב החשוד בחטיפה לא היה עם בנותיו.

במקביל, החלו להתקבל ידיעות כי מצבו הכספי של האב מידרדר ובכוונתו לברוח עם הבנות לווייטנאם. עוד נודע כי האב ביום שישי נוהג לפקוד עם בנותיו את בית חב"ד ולכן בהתארגנות מהירה הוחלט להטיס את האם ביום חמישי לתאילנד ולבצע את המעצר ביום שישי ח' בסיון (6.6.14), ואכן הרשויות עצרו את האב ביום שישי על שהייה בלתי חוקית ושוחרר לאחר מספר שעות, תוך התחייבות לעזוב את תאילנד עד יום שני הקרוב.

בזמן שהיה עצור, הבנות והאם היו על המטוס חזרה ארצה.

מפקד המחוז הדרומי ניצב יורם הלוי התייחס לפרשה ואמר כי "יש בפרשה זאת את כל האלמנטים של תסריט הוליוודי בדרמת מתח, אלא שמדובר באירוע אמת בו נשקפה סכנה ממשית לחייהן של 2 בנות שנחטפו על יגי אביהן לחו"ל".

"תחנת באר שבע בשילוב יחידות מרחביות ומחוזיות, אגף החקירות והמודיעין, האינטרפול ונציג המשטרה בתאילנד והפרקליטות עבדו ברגישות ובמקצועיות עקב בצד אגודל עד שהצליחו להשיב ארצה את הילדות החטופות בריאות ושלמות, שילוב הזרועות של כלל הגופים תוך פעילות מבצעית וחקירתית חוצה מדינות ויבשות היא דוגמה ומופת בכל הקשור לעבודת צוות והתנהלות מקצועית ואחראית של כלל הגופים כאשר שלומן ובטחונן של הילדות הקטנות היה לנגד עיניהם", הוסיף הלוי.