אאא

שלושה ילדים שנסעו בשבת אחר הצהרים במכונית צעצוע 'בימבה', ברחוב בן זכאי שבעיר אלעד, גלשו במהירות במורד הרחוב, איבדו שליטה, והתנגשו בעצמה רבה ברכב חונה. כתוצאה מכך נפצעו שלושתם באורח בינוני. הפצועים הינם אח ואחות, ובת דודתם שהתארחה אצלם.
 
כונני 'איחוד הצלה' באלעד וצוותי מד"א מרחב 'ירקון' שהוזעקו למקום, העניקו לפצועים עזרה ראשונה, ופינו אותם לבית החולים שניידר בפתח תקווה. הילדה בת ה-9, שאובחנה בתחילה כפצועה קשה עקב הדימום הרב שנבע מקרע בלחיה, הוכנסה לטיפול בחדר הטראומה. מאוחר יותר הוגדר מצבה כבינוני. שני הפצועים האחרים, אחיה בן ה-4 ובת דודתה, שנפגעו בגפיים התחתונות ובעין, אושפזו גם הם בבית החולים שניידר. בשעה זו נמצאים שלושת הילדים בחדרי הניתוח.
 
בירור ראשוני העלה, כי הילדים רכבו על ה'בימבה' ברחוב בן זכאי מאיזור 'שפע שוק' בעיר לכיוון מטה, ובעוד מכונית הצעצוע צוברת מהירות רבה, לא הצליחו הילדים לעצור, איבדו שליטה והתנגשו ברכב חונה.

תופעת הדהירה על הבימבות בשבתות על הכבישים הפנויים בשכונות החרדיות, מדירה שינה 'תרתי משמע' מעיניהם של התושבים, שהרי מלבד הסיכון הבטיחותי החמור הכרוך בנסיעה המהירה במשחק הפלסטיק הקטן והבלתי יציב, הרי שהרעש העז שמכונית ה'בימבה' גורמת, מפריעה מאוד למנוחת השבת של התושבים.

כבר לפני מספר חודשים יצא רבה של מודעין עילית הגר"מ קסלר שליט"א, בקריאה להורים לאסור על הילדים לנסוע ב'בימבה' בשבתות. כעת,בעקבות התאונה השבת, מקווים בעיר אלעד, כי גם רבני אלעד יתגייסו למען הפסקתה של התופעה המסוכנת.